Pět lidí...

10. září 2013 v 21:10 | Elwin Smaragdová |  10 dní
...kteří pro mě hodně znamenají (na pořadí nesejde)

Poprvé...
...velmi neočekávané, že - Drache. O jeho existenci vím už 9 let, ale kamarádi jsme druhým rokem. Jakože natolik velcí, že je snad jedinej, kdo ví všechno. Všechno, co mě štve, ničí, baví. Pozitiva i negativa. Ztrapnila jsem se před ním tolikrát, že bych to neměla šanci nikdy spočítat. Když letos na jaře na pár dní zmizel do Ženevy, šíleně mi chyběl. Elwin najednou nevěděla, co má dělat na netu. Co má dělat sama se sebou. Tehdy mi došlo, jak moc důležitej v mým životě je. Nikdy bych si nepomyslela, že někdy skončím v jeho objetí. Náručí. Že ho někdy budu smět líbat. A tak. Neočekávané se stalo skutečností. Nestěžuju si, spíš naopak. Kdybych věděla, že to nebudeš číst, bude tenhle výlev pokračovat ;)


Porduhé...
...Barb, má lásko. Bez tvých sarkastických poznámek bych asi umřela. Bez tebe bych umřela. Jsi schopná se na věc kouknout jinak a dát mi možný řešení. Plus všechny následky. Jsi upřímná a nebereš si servítky, což potřebuju. Taková praštěná pokuřující ženská, co je nechutně chytrá, pěkná a ještě si nevidí do huby - no kdo z vás má tak super kamarádku? Vím, že za tebou můžu přijít s čímkoliv a vím, že mě nenecháš se v tom plácat. Díky, ženo. Za všechno.

Potřetí...
...tohle už bylo horší. Mnohem horší. Kamarádka z vš, jak taky jinak. Bohužel, vypadá to, že se naše cesty po tomhle roce studia rozejdou. Ona už studovat nechce, takže si bude ve studijním městě hledat práci. Tou bych sice taky nepohrdla, ale škola má přednost. Snad. Zatím. Nejsme sice nejlepší kamarádky, ale je pro mě důležitá. Hodně. Díky tomu, že je o 3 roky starší a z docela jinačího prostředí, má někdy báječně mířený poznámky na cokoliv. A kohokoliv. Nemluvě o jejích grimasách. Zkuste si pak v absolutním tichu přednášky dusit smích.

Počtvrté...
...táta. Totiž otčím. To je jedno, prostě táta. S mámou je 5. rokem (možná 6., kdo ví), ale přirostl mi k srdci mnohem víc, než otec biologický. Pravděpodobně ho mám i raději, těžko říct, když toho druhého jsem už 11 let neviděla. Ale nevadí mi to. Mám tohohle náhradního taťku ráda, bráním ho, když se mamka přestane kontrolovat a spolu si užíváme klidu, když není doma. Věřím mu mnohem víc než mámě, ale pořád jsou věci, které bych mu nikdy neřekla. I kdyby jen proto, že ho nechci stavět do situace, kdy bude muset před mámou něco tajit.

Popáté...
...nakonec to nejtěžší. Popravdě řečeno, nebyla jsem schopná přijít na dalšího jedince, který by v mém životě zastával nějaké význačné místo. Prostě proto, že ostatní lidé jsou buďto kamarádi a ty dál nečlením, nebo známí a ti mě nezajímají. Tedy zajímají, ale nejsou tak podstatní. Nakonec jsem vybrala další spolužačku. Nevídáme se spolu tak často, jak bych si asi přála. Ale když se vidíme, stojí to za to. Je krásná, je inteligentní, je obletovaná. Zmatkuje. Stresuje. Je sprostá jak dlaždič (že by to bylo tím, že je z Ostravy?). Kdysi dávno nebyl den, aby mi nevolala, že neví, jestli má jít za tím klukem, co jí píchal ucho. Má mu dát svoje číslo? Nemá...? Byly to krásné časy. Maličko jsme se jedna druhé vzdálily, ale pořád to tam kdesi je. Moje ztřeštěnost, kterou občas potřebuje a její grácie, kterou občas potřebuju já.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jessamine-rose jessamine-rose | Web | 10. září 2013 v 21:25 | Reagovat

veľmi dobre sa mi to čítalo... :) človek nepotrebuje mať okolo seba milión ľudí, tisícky "priateľov" na sietí, desiatky lajkov na svojich fotkách a statusoch... stačí mať pár skutočných priateľov (rodinu), podstatných a dôležitých pre svoj život...

2 Michalinda Michalinda | Web | 10. září 2013 v 21:46 | Reagovat

Si tak říkám, zda bych i já dokázala tak hezky vybrat těch 5 nej lidí. Ale asi jo... Jen je takové zvláštní jak se rok od roku těch 5 nej prostě mění... Mrzí mě to někdy až moc. Měla jsem tolik lidí, o které jsem tolik stála, kamarádky, do kterých jsem vložila všechno, ale to také nebylo dobře. Moje milovaná kamarádka z dětství teď dělá, že mě nezná... Je to opravdu všechno zvláštní jak se mění časy a my taky... ale to zvrátit nejde....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama