Šest věcí...

9. září 2013 v 21:00 | Elwin Smaragdová |  10 dní
...které jsem si mohla odpustit
Tohle téma není nijak moc příjemné plus není ani moc snadné. No co už. Pojďme se kouknout na chyby, kterých je můj život víceméně plný.

Poprvé...
...maturita. Ne že bych snad litovala, že jsem tuhle zkoušku dospělosti (proboha, proč se tomu tak říká???) podstoupila. Spíš lituju, že jsem se na ni pořádně nepřipravila. Nikdy bych si nemyslela, že mě to bude pronásledovat tolik let po ní. Sakra, vždyť to je o ničem, malá, maličkatá věc oproti zkouškám, kterými jsem za ty tři roky stihla projít. Směšná, dá se říct. Ale přesto mě pronásleduje. Ono za pět není špatné, ale vím, že z té pitomé chemie jsem mohla mít 1 (že mi ta přírodovědná matura k něčemu byla, že, když jsem teď na humanitním oboru...). Ach jo. Prostě ach jo.


Podruhé...
...jeden jistý vztah. Ne ten poslední či předposlední, jest otázkou, jak nazvat to, co je teď. Ale jeden jistý jiný. Ten jsem si prostě mohla odpustit. Co mi přinesl? Poznatek, že anální sex opravdu nebude moje parketa. A že jsem blbá. Tedy, blbá. Že jsem si naivně něco myslela a neposlouchala intuici.

Potřetí...
...myslet si, že se vztahy dají slepit. Nedají. Je jedno, jak moc krásné to bylo, ale co je minulostí, to by jí mělo zůstat. Co mě mrzí, je jistá závěrečná averzce, kterou jsem k bývalému příteli začala cítit. Takže mi ve výsledku bylo úplně jedno, jestli v kontaktu zůstaneme. Natolik jedno, že jsem měla i poznámky o pláštěnce...

Počtvrté...
...nebýt tak hodná v některých situacích. Kdy jste hodní, protože je vám těch lidí líto. Ale oni si to buďto vyloží jako vaši blbost, což by snad mohla být i ta lepší varianta, nebo jako váš zájem, což by i mohlo být to horší. Každopádně tak jako tak, obé dělá paseku. Takže momentálně pracuju na tom, abych nebyla tak hodná. A vono se to i daří.

Popáté...
...že jsem některým lidem věřila. Ačkoliv jsem se v nich zklamala, dala jsem jim znovu šanci a oni zklamali znova. Jak nečekané. Bohužel, ono další zklamání mě něco stálo a nemyslím teď finance, chuj s tím, jsou to jenom peníze (hahaha). Nejen že bývám moc hodná, ale i debilně důvěřivá. Na tom druhém se pracuje o hodně hůř.

Pošesté...
...proč jsem sakra svoje idiotský spolužáky na gymplu neposlala do háje dřív a udělala to až po maturitě? Vždyť mě osm let aktivně nesnášeli a já si nechala všechno líbit. Chyba, ale nevadí. Možná jsem je neposlala nikam čistě proto, abych v jejich blízkosti nějak mohla fungovat. Kdo ví. Ale mohla jsem být aspoň při písemkách svině a neradit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sarushef sarushef | Web | 9. září 2013 v 21:44 | Reagovat

s duverou to mam stejne a se spoluzaky taky, s tim rozdilem ze jsou mi uplne u prdele.

2 Aailyyn Aailyyn | Web | 11. září 2013 v 13:31 | Reagovat

Já si myslím, že na známkách nesejde. Na maturitu jsem se poctivě učila. Vytěžila jsem z toho, co jsem mohla, ačkoli jsem šla na VŠ studovat úplně jiný obor. Maturita za čtyři ve finále nikoho nezajímala a dosud nezajímá. Na vysoké jsem díky známkám alespoň měla stýpko, no. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama