Liebster blog award

28. října 2013 v 14:19 | Elwin Smaragdová |  Deníčkoidní věci
Když jsem se včera po dlouhé době dostala k pročítání oblíbených blogů, málem jsem dostala infarkt. Martinův blog znám díky upotávce v té děsuplné tajemné posuvné věci (říká se tomu blog dne,či jak) a po několika přečtených řádcích jsem si ho oblíbila. No a včera jsem pročítala jeho články a u jednoho se maximálně lekla. Asi se zbláznil, či co, každopádně mě nominoval. Tedy, mnohokráte děkuju, opravdu jsi mi tím vyrazil dech :)
A moje nominace? Succuba, Tardis, Že by já?, Sekmeth a... kristepane, proč mají někteří lidi blog a mají ho zamklej pro celej svět? Draku, draku??? Jako draku...!!! Dobře, mám smůlu, drak na tohle nehraje. Takže poslední nominovanou budiž Ivet :)


Nominovaní prozradí deset faktů o sobě, odpoví na deset otázek, které vám položil ten, co vás nominoval, a nominujete pět dalších. Těm přirozeně vymyslíte dalších deset otázek.
Tak, jdeme na to.

Deset faktů o mně:
1) Jsem krátkozraká, pravoruká a zmatená. Velmi, velmi zmatená. Bez špetky orientačního smyslu.
2) Miluju knížky. Mám sice čtečku, ale nic nenahradí vůni papíru, jeho šustění a váhu knihy v dlaních.
3) Mám tetování, na krku, v perštině nápis "naděje". A jak jinak, chci další.
4) Jsem nechutně romantická. Ačkoliv jsem schopná tyhle svoje stavy velice dobře potlačovat, čas od času to ze mě vytryskne. Naštěstí, vždy je má romantická potřeba ukojena, i kdyby to bylo sebeobyčejnějším dárkem, který je ovšem předán s tak romantickým věnováním... ach, ach, ach. (Vidíte? Nejsem normální..)
5) Jsem čokoholik. Dobře, už to není tak děsuplné, jako to bývalo, ale vím moc dobře, že bych v případě nouze pro čtvereček čokolády udělala téměř cokoliv.
6) Kočky jsou ta nejúžasnější zvířata. Ne psi, ne papušci, ne morčata. Kočky. Viva pusheen!
7) Chtěla bych vydat knihu. Knihy, pokud možno, ale ono i to jednotné číslo je víceméně nereálné. Ale sen je to pěkný.
8) Pokud mám nějakou slušnou úchylku (těch neslušných je hodně, ale to sem nepatří), pak jsou to vlasy. Nejen moje, na které nedovolím téměř nikomu sáhnout a nechávám si je růst, jak se jim zamane (do pasu, juch juch), ale i mužské. A protože má dráček vlasy stejně dlouhé jak já a ke všemu zvlněné, jsem v sedmém nebi :)
9) Dokážu se nadchnout téměř pro cokoliv, ale málokdy mi moje vášeň vydrží dostatečně dlouho. Vlastně nikdy nevydrží.
10) Navzdory všem předchozím vztahům jsem pořád schopná šíleně se zamilovat. A úplně nevím, jestli mi to vadí. Ale asi ne. Asi. Co já vím...

Otázky od M.:
1) Co jsem měla dnes k obědu?
No, tedy, nic moc, na to, že máme svátek. Bramborovou polívku s opečeným chlebem. Ale byla dobrá, to jako zase jo.

2) Oblíbená pohádková postava?
Zajíček Jácíček. Měl kamarádku veverku, se kterou si hrál a zažívali spoustu dobrodružství a chodili ke stromu, který z jedné strany vypadal jako slon a vyprávěl jim pohádky.

3) Jak vypadá pěknej chlap?
Co já vím? Třeba takovej Keanu Reeves. Anebo Aragorn (seriózně, ne Viggo, ale Aragorn). Anebo onen mýtický tvor s nádherně dlouhými vlasy.
Pokud bych to měla jako nějak shrnout nebo zevšeobecnit, tak ulítávám na vlasy a oči. Ale ani to není podmínka. Prostě musí mít něco. Tak.

4) Umíš roztáhnout prsty na obou nohou?
*překvapeně mrká a zkouší to* tak hlásím, sím, že ne. Teda jako jo, ale malíčky jsou problém. Takže... takže vlastně nevím?

5) Jak vypadalo tvoje nejhorší rande?
Tak to vím náhodou úplně přesně. Nejdřív jsem se upřímně lekla, jak klučina vypadá, protože jediné, co bylo výrazné, byla rovnátka a slušná úroda pupínků (bože, to zní ale zle a hnusně..). Bohužel, nějak se mi dotyčného podařilo okouzlit, to se mi tak čas od času podaří, divná konstelace hvězd, skvrny na slunci a tak... no prostě se mě po hodině začal snažit chytnout za ruku a tak. A já mu prostě nechtěla ublížit, jenže co jsme měla dělat? Krom toho byl trošku nepřístupnej cizím myšlenkám... prostě chjo. Nakonec to nějak vyšumělo, ale tohle bylo opravdu děsný.

6) Čeho se bojím?
Pavouků, osamělosti, smutku? Toho, že nebudu milována...

7) Jakou mám ráda zmrzlinu?
Oříškovou, konečně otázka, na kterou mám jednoznačnou odpověď :D

8) Tvoje vysněné povolání?
Wow, tohle jsou fajné otázky :) tedy, moc moc moc bych chtěla být spisovatelka. Opravdu moc. Na druhou stranu jsem zjistila, že na psaní jedna nemám v poslední době vůbec čas a druhak si nejsem jistá, jak na tom s psaním jsem... ale chtěla bych, sním o tom.

9) Chceš mít děti? Kolik?
Jo, chci a moc. Sice ten největší mateřskej záchvat mě už pustil, ale stále po dětech toužím. Časem, až bude po škole, najdu si fajn práci a vybouřím se, pak bych se ráda vdala a měla potomstvo. Jedno až dvě děti? Nezáleží na pohlaví, jen aby byla zdravá.

10) Kam do ciziny bych se chtěla podívat?
Finsko a Švýcarsko. Finsko mě láká pro svou metalovou hudbu a nádhernou přírodu, no i pro ten neskutečně šílený jazyk, který bych se ráda někdy naučila.
Švýcarsko je země zaslíbená, kde se domluvím já i dráček (vidíte to, jak sním za bílýho dne?). Samozřejmě, i tady platí úžasná příroda, vyspělost a podobně :)

A nyní 10 otázek pro mé dámy :)
1) Ideální partner? Jak by měl vypadat, jaký být?
2) Pokud byste mohly být nějakým živočichem, jakým?
3) Do jakého pohádkového/knižního světa byste se chtěly až na věky věků přesunout?
4) Pro jaký pokrm byste vraždily?
5) Co nejraději nakupujete?
6) Jakou jste kdy udělaly nejšílenější věc?
7) Kde se vidíte za 10 let?
8) Jak si představujete ideální rande?
9) Jakou práci byste opravdou nikdy, ale nikdy, nechtěly dělat?
10) Co vás dokáže spolehlivě vytočit?

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 way-star way-star | Web | 28. října 2013 v 16:55 | Reagovat

asi tak... :-)

2 Ivet Ivet | Web | 28. října 2013 v 17:03 | Reagovat

Elwin, děkuji ti moc za výběr mého blogu, vážím si toho, že se ti u mě líbí, ale bohužel se nezůčastním "řetízáku". Mám svůj blog tak zvaně "inkognito" a takovým i zůstane. ;-) Mnohé blogerky, které mi různé kolující dotazy posílaly a já se omluvila a nezúčastnila mě zavrhly a už mě nečtou, ale to už je jejich smůla! :-D
Mám sice nízkou návštěvnost, ale ti co si ke mně chodí pro pohlazení po duši, pro odreagování či snění z všední reality života - ti si cestičku na můj blog vždycky najdou. ;-)
K tobě chodím moc ráda nejen číst, ale i se potěšit po pracovním dni zajímavým a nevšedním čtením. Díky ti za to! :-)

3 M. M. | Web | 28. října 2013 v 17:06 | Reagovat

Po přečtení "máme dneska svátek" jsem to pochopil jako že asi ty a maminka... takže scrolluju dolů, abych do komentáře napsal "Šecko nejlepčíí!"... a pak mi to došlo :-D

Vystřelil ti u zkoušení roztažení prstů malíček na ruce do strany? :D

Rande zní supa... :-D

4 Elwin Elwin | E-mail | Web | 28. října 2013 v 18:10 | Reagovat

[2]: No tak číst tě určitě nepřestanu :-) důvod chápu, mělo mi to dojít. A jsem ráda, že se ti u mě stále líbí :-)

[3]: v pohodě :-D jakože jsi v jiné zemi, je celkem jasné, že ti to hned nedojde :-D
U ruky? :-D v zadání je u nohy :-D
No a rande...tvl, kdyby mi druhej den neřekl, že to bylo úžasné a že doufá, že z toho bude něco víc...tak... :-D

5 M. M. | 28. října 2013 v 21:31 | Reagovat

[4]: Jasně, ale lidem u roztahování prstů na noze prostě vystřeluje i malíček u ruky :-D
Chudák kluk :-( Ale to se mi taky stalo... ta slečna měla celou dobu něco na zubu... a chtěla mě oslnit znalostí jednoho historickýho faktu a byla tak totálně mimo (o asi 4 století), že jsem to spolu s tím zubem nedokázal přenést přes srdce... neklapalo by nám to prostě... :-(  :-D

6 tardis-blue tardis-blue | E-mail | Web | 29. října 2013 v 10:51 | Reagovat

Tak jo, odpovězeno (a za tohle dostávám plat?) a tvoje odpovědi... No to rande je fakt ftipný... Já žádný takový nemám... Nebo jako mám, ale vzniknul z toho dvouletý vztah, tak nebudu říkat, jak moc byl hrozný, ale jablečná žvýkačka snad mluví za vše... :-/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama