Mandle a zuby nejdou dohromady

7. října 2013 v 19:08 | Elwin Smaragdová |  Deníčkoidní věci
Abychom si to ujasnili, nemyslím mandle jako krční, nýbrž mandle jako pochutinu, kterou když člověk zobat začne, nemůže přestat (pokud nejste alergik atp.). A teď už k mandlím a především, k mým zubům. Které jsou od přírody vadné. Dobrá, možná ne od přírody, ale moje chyba to až tak taky není. Mám s nimi problémy od malička, co si tak pamatuju. A že si pamatuju zdatně. Jak mi tatíkův zubař dělal plombu, která se mi prakticky po pár dnech zapíchla do dásně a já měla horečky. A tak jsem k pánovi zubaři musela znova....


Má nejnovější novinka s chrupem se odehrála tento pátek. S mamkou, sousedkou a jejím synem se šlo na burčák. Neb je ta burčáková sezóna, že, a člověk by měl vypít tolik onoho lahodného moku, kolik má krve (nestíhám, fakt to nestíhám a to burčák miluju, vy stíháte?). Dvě decky pěkně na úvod, přece nebudu střízlivá poslouchat ty kecy, co bude chlapec pouštět do éteru. A že to byly perly. Mimochodem, vysvětlete mi, kde někteří lidé berou své sebevědomí. Blbé to je, vypadá to podivně, ale sebejistota tomu opravdu nechybí. Což je škoda. Ale tak víceméně jsem celou dobu mlčela a jen poslouchala sousedčiny vtípky. Opravdu milá dáma.
Bohužel mi objednala další dvě decky. Mávla jsem nad tím rukou, Heinrich bude muset počkat na zítra. Červená šťávička do mě tekla, zuby mě ani nebolely. Vysvětlím - prostě mi nedělá dobře příliš sladké pití. Dokonce stačí i ochucená minerálka. Mám pak pocit, že se mi na zubech vytvořila hnusná lepkavá vrstva a nepomůže nic, jen vyčistit. No každopádně, tentokráte nic. A protože jsme seděli už 3 hodiny, moje mamka objednala mandličky a chipsy. Na mandle jsem se vrhla a vesele křoupala. Tušila jsem, že se sedánek blíží ke konci a moje nálada se rapidně zlepšovala.
Mamka byla mírně opilá, takže se jen vysprchovala a šla spát. Já se upíchla k mobilu a netu, koukala do blba a myslela na... dráčka. Egal, výjimečně jsem nepsala srdceryvné vzkazy, díkybohu za to. Večer jsem si čistila zuby a ono AUVA! Celá levá půlka čelisti bolela jako sviň. Přičítala jsem to burčáku a psychice (mamka byla den před po 10 letech u zubařky a odešla s vytrhnutým zubem, 3 plombama a tento týden jde znova). Ani nevím proč jsem se nekoukla na inkrimonované místo do zrcadla. Asi ten burčák.
Ráno bolest stejná, možná o trochu menší. Ale tentokrát jsem na sebe chrup vycenila a docela se vyděsila. Moje stolička, och můj bože, byla pryč. Dobře, to jsem přehnala. Představte si stoličku (jako zub, ne nábytek). Tu vyvrtáte fakt maximálně, takže vám zůstanou jen ty stěny a dovnitř narvete bombu amalgámu. Tak. A teď odstraňte přední kus zubu. Jo, tak přesně takhle teď vypadá moje stolička. Dolní. Horní chybí jen malej kousíček. A když pěkně zoubky secvaknu, dávají dokonalý obrys mandle, která mě o chrup připravila.
Jak je možný, že jsem to necítila? Řekla bych, že za to mohl burčák. Ale nemám se čeho bát. Maminka mě v rámci msty na pátek taky objednala k paní dentistce, takže... ona avizovaná preventivní prohlídka dostává úplně jiný rozměr. Sakra sakra sakra.

Co z toho plyne? Nechlastejte burčák a nežerte mandle. Minimálně ne zároveň!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Taychi Taychi | E-mail | Web | 7. října 2013 v 19:26 | Reagovat

A najednou si člověk uvědomí, jak je neskutečně rád za svoje pevný zuby. Mandle jím též ráda, burčák ne, z toho se mi zvedá žaludek, jsem asi Moravák jako noha, což? Každopádně budu držet palce, aby to nebylo příliš drastické a bolestivé. A nebo si začni šetřit na nový umělý zuby. Aspoň těch sedmdesát tisíc! :-D

2 Teeda Teeda | Web | 7. října 2013 v 21:14 | Reagovat

:D ou... já musím k zubaři! Dava roky jsme tam nebyla - prevence, prevence, to je jediné, co mě zachrání od tvého osudu. :D

3 Shikayore Kotia Shikayore Kotia | Web | 15. listopadu 2013 v 8:38 | Reagovat

Co z toho plyne? Nechlastejte burčák a nežerte mandle. Minimálně ne zároveň!
Bože, tohle mě rozesmálo, takhle po ráno se to hodí :-D :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama