Leden 2014

Státnice? Splněno!

30. ledna 2014 v 16:04 | Elwin Smaragdová |  Deníčkoidní věci
Ano, ano, ano, konečně! Konečně už i Elwin došla k oné pomyslné hranici mezi ničím v podobě maturity a ničím v podobě bakalářského titulu (aneb trocha optimismu na úvod). Ale tak co si budem nalhávat, maturitu má dneska každej, z gymplu je k úplnýmu nic, protože je sice nádherný, že jste se 8 let dřeli jak volové, ale na trhu práce jste hovno. A bakalář? Taky prd, protože toho už má dneska taky skoro každej a nějakej támhle Anton Vocásek ho má z Uni Pardubice s prstem v nose a... ale to je jedno. Nebudem se rozčilovat, devalvace školství tu byla a evidentně i bude. Ale k ELWIIIN! Mimochodem, budu dávat na odiv své schopnosti, tak bacha ;)

5. otázka, prosím pěkně

16. ledna 2014 v 21:12 | Elwin Smaragdová |  Deníčkoidní věci
Dneska jsem se do toho učení pustila s úplně nechutnou vervou. A protože se nad námi rekonstruuje koupelna, tak jsem si vrazila špunty do oušek (nejsou voskový, takže auva jauva, ale furt lepší než nic, že) a začala dělat výpisky. Zjistila jsem, že jak mi to projde rukou, tak si pamatuju mnohem líp. Obecně vždycky začínám lingvistikou, protože z ní nejméně mám odchozeno a je pro mě nejtěžší. A jak jsem se tak do toho ponořila, tak jsem začala mluvit sama k sobě, to se mi občas přihodí. Tatík mě poslouchal a prej se bavil. Že prej posuďte no.

2/52

15. ledna 2014 v 20:23 | Elwin Smaragdová |  (Ne)malé radosti 2014
Vůbec nic se mi nechce, učením počínaje a psaním na blog konče. Ale protože (ne)malé radosti bych dodržovat měla, aspoň něco, tak tedy, 3 dny zpoždění, české dráhy jsou mi věčnou inspirací. Jeli jste teď vlakem? Bože, tam je totální výheň normálně. Asi aby zdůvodnili to zdražení či co. Paráda, ne? Já za 44 těch podělanejch 22 km zpáteční a student, kamarádka u regio za 42 ze Svinova do Olo. Jakože proč ne, přátelé. Ale teď už k těm (ne)malým radostem.

Spala bych

11. ledna 2014 v 18:37 | Elwin Smaragdová |  Deníčkoidní věci
A když onen okamžik nadejde, tak samozřejmě nespím, oči jak baterky a čumím do tmy, jako bych tam snad něco vykoukala. Prostě poslední dny stojí za prd. Přitom... sakra! Sakra sakra sakra! V pondělí jsem byla ve škole, během hodiny a půl jsem oblítala všechno potřebný a ještě stihla vlak. Doma jsem byla už totálně nepoužitelná, ale aspoň jsem viděla Doctora, protože skončily svátky a čt2 pokračuje v super nápadu.

Vztah? A co to je? Je to nakažlivé?

9. ledna 2014 v 13:14 | Elwin Smaragdová |  Deníčkoidní věci
Protože když si jeden neví rady, musí se zeptat těch nejpovolanějších. A protože si jeden neví rady, totiž jedna, tak se ptá celého širého blogerstva:

Kdy spolu dva chodí? Jak se to pozná? A co je k tomu potřeba?

Jedna myslela, že tomu rozumí, ale po jednom rozhovoru pochopila, že je asi úplně vedle. A tak čeká na rady a nápady a poznatky. Zatím se jde schovat pod postel, kde na ni mňouká jakási knížka. Třeba tam bude taky nějaká rada...

1/52

5. ledna 2014 v 20:18 | Elwin Smaragdová |  (Ne)malé radosti 2014
Začal nám nový rok, (ne)šťastná 13 je v tahu. Máte radost? A co předsevzetí, dali jste si? Já ta svoje zvládla porušit hned 1.1. Ehm. Ale nijak se tím nestresuju, víceméně jsem to čekala. A ač je první týden tak nějak ještě spojen s rokem starým, patří tenhle článek už do nových, (ne)malých radostí. Tak s chutí do toho.