Květen 2014

Pokoj

30. května 2014 v 20:39 | Elwin Smaragdová |  Ich erzähle
Přes těžké závěsy pronikalo do pokoje jen minimum světla, tma neochotně ustupovala šeru, skryla se v koutech a pod postelí, aby se s příchodem večera vrátila jako královna. Svět získal šedavé odstíny, obrysy nábytku působily zamilovaně a něžně, jakoby se stolek s měkkým hlubokým křeslem choulily v nekonečném objetí, kterého budou muset brzy zanechat, příliš brzy, tak brzy, den se už blížil a jejich tajemství nesmí být prozrazeno. V temném rohu oddechovala obrovská šatní skříň, občas lehce zavrzala ze spánku, asi ji trápil sen nebo červotoč, který se usídlil v zádech. Loupalo jí tam a vůbec si připadala stará. Chtěla by dovolenou, nebo ještě lépe, do důchodu. Kdyby se jí někdo zeptal, jakože on se se nikdo nezeptá, ale kdyby přece jen, poradila by přidání naftalínových kuliček. Ten hebký svetr, který už sice nikdo nenosí, ale přesto je tak úžasný, tak tenhle svetr se stal doupátkem mladého molího páru.

Na vlně

28. května 2014 v 18:42 | Elwin Smaragdová |  Deníčkoidní věci
Před týdnem, asi tak kolem půl druhé odpoledne, můj sluch polechtalo několik velmi romantických vět, podaných lehce roztomilým způsobem. Zašeptaných ve chvíli, kdy se svět rozpíjel v tónech touhy a já si nebyla jistá, jestli se mi to náhodou jen nezdá. Ale nezdálo, protože to zopakoval. Milovaný dráček doplnil vyznání lásky o nejistotu v podobě "asi", ale i přesto. Poprvé ta slůvka vyslovil. Poprvé od Vánoc nějak blíže specifikoval, co ke mně cítí. A moje maličkost se tak ocitla na vrcholu blaha... z více důvodů ;) ten den byl úžasný celý a já po jeho odchodu na moment zapochybovala, jestli to bylo reálné a jestli bylo vše míněno vážně. Když jsem pak vznesla dotaz, dráček nezklamal a přísně v roli logiky vysvětlil, že nad tím přemýšlel a že jsme spolu už přes rok a ono to vlastně funguje. Jo, funguje, jne já mívala občas srdeční záchvaty a byla na pokraji zoufalství, několikrát jsem i drahého chtěla poslat doprdele, protže jsem vážně přemýšlela nad tím, jestli mi ty nervy za to stojí. A ono.. stojí. "Asi tě miluju" a pro mě je to nejromantičtější věta posledního roku. Dorpdele, jsem nechutně romatická...

Po dlouhé době

12. května 2014 v 9:32 | Elwin Smaragdová |  Deníčkoidní věci
Poslední zaznamenaná aktivita se datuje na březen a to v podobě dvou článků. Teď je květen a Elwin se stydí. Tak trochu. Vykvákla se na blog, protože nebyl čas. Jo, móc zodpovědné. Nebyl čas a chuť a síla. Ale to by se teď mělo změnit, protože začalo zkouškové. Hahaha. No jo, budu doma, takže prokrastinace asi bude fungovat. A v rámci ní se bude psát.