Na vlně

28. května 2014 v 18:42 | Elwin Smaragdová |  Deníčkoidní věci
Před týdnem, asi tak kolem půl druhé odpoledne, můj sluch polechtalo několik velmi romantických vět, podaných lehce roztomilým způsobem. Zašeptaných ve chvíli, kdy se svět rozpíjel v tónech touhy a já si nebyla jistá, jestli se mi to náhodou jen nezdá. Ale nezdálo, protože to zopakoval. Milovaný dráček doplnil vyznání lásky o nejistotu v podobě "asi", ale i přesto. Poprvé ta slůvka vyslovil. Poprvé od Vánoc nějak blíže specifikoval, co ke mně cítí. A moje maličkost se tak ocitla na vrcholu blaha... z více důvodů ;) ten den byl úžasný celý a já po jeho odchodu na moment zapochybovala, jestli to bylo reálné a jestli bylo vše míněno vážně. Když jsem pak vznesla dotaz, dráček nezklamal a přísně v roli logiky vysvětlil, že nad tím přemýšlel a že jsme spolu už přes rok a ono to vlastně funguje. Jo, funguje, jne já mívala občas srdeční záchvaty a byla na pokraji zoufalství, několikrát jsem i drahého chtěla poslat doprdele, protže jsem vážně přemýšlela nad tím, jestli mi ty nervy za to stojí. A ono.. stojí. "Asi tě miluju" a pro mě je to nejromantičtější věta posledního roku. Dorpdele, jsem nechutně romatická...Takže krom dráčka a jeho manifestu lásky a spousty koťátek, kterými ho zaplavuju převážně já, je můj život vlastně jen čekáním na posudek a vymýšlením, co sakra povím u přijímacího pohovoru, který mě společně s obhajobou čeká 16.6. Pěkně v jeden den, proč ne, že. Tak nějak jsem si už vymyslela tři stránky blábolů o bakalářce a o tom, jak by se to dalo rozepsat a tak vůbec. Ale sakra, co já těm lidem povím? Proč já jsem ta správná volba?

"Ehm.. víte, pane profesore, já... mám pěkný oči *mrk mrk* tak třeba pro ně?"

Jo, tak to mi rozhodně neprojde, že, ale usmívat se a mrkat můžu, když budou přítomní muži. A když dámy, tak jsem lehce v úzkých. Ne, vážně, proč by moje zmatené já mělo být spásou pro naši katedru? Netuším, fakt netuším, ale jestli chce katedra magora, tak se hlásím..

Můj kulturní život se zítra lehce zpestří, neboť v našem zapadákově bude samotná Františka Vrbenská a velký Jiří walker Procházka, ó božstva, chvála vám. Takže na ně s milovaným půjdeme, osobně se nehorázně těším a jsem ochotná jim i obětovat katederní pařbu na motivy postav německé literatury. Loni to byli bohové Olympu. Takže beseda, před kterou budeme s milým chvíli spolu sami a on snad uzdraví mého triciho. Pamatujete si na Doctora, jak jezdil s panem Weaslym na tricertopsovi a řval "jeď, trici, jeď"? Tak přesně proto se můj mrtvý notebook jmenuje trici. Je totiž nehorázně starý. A tak trochu doufám, že ó velký mýtický drak zítra předvede zázrak a trici se navrátí z Hádu. No, uvidíme. Jestli ne, je to docela průser, protože můj milášek alias htc disare x má drobné problémy, možná je to opravdu na reklamaci, možná si za to můžu sama, protože jsem ho v únoru obšťastnila roztopeným máslem... zatím se s tím dá fungovat, ale chce to pevné nervy a já nejsem zrovna trpělivá.

Zítra jsou u nás státnice. Jsem opravdu nesmírně ráda, že to mám za sebou, když vidím, jak kamarádky plaší. Takže funguju jako uklidňující okno, informační okénko a ječící siréna, když už opravdu propadají panice. Takže zítra, budu pravděpodobně jen sedět a držet všechny palce. Doufám, že to ty moje holky drahé zvládnou, když už došly až sem. Protože přece jen, byla by škoda to teď zapíchnout.

Jo, já vím, psala jsem, že budu víc psát. Nějak mi to nevychází, vím. A nejsem si jistá, jestli s tím něco udělám, Ale zrovna tenhle příspěvek je docela dlouhý, na moje poměry, takže jsem jím tak nějak vynahradila.. ne, dobře, asi ne. Pokus, snaha a polopravda zvaná též lež. Sakra...

Tak se mějte krásně, skládejte básně a já si jdu dát nohy hore a číst Kárlovství klecí. protože je třeba se vzdělat v žánru sci-fi i fantasy. Mimochodem, víte, co je na mém staronovém příteli ještě tak božské, krom toho, že má dlouhé vlnité vlasy *roztoužený povzdech*, nádherné oči, hebké rty, je nechutně geniální, chápavý, má smysl pro detail, miluje kočky a bílou čokoládu a nevadí mu, že jsem levá na matiku a technické věci obecně? (Taky je úžasnej v posteli, ale to jsem jako nenapsala, jo? Přece jen, je ještě před desátou..) Taky má zvrácenou touhu kupovat mi neustále Magnum a jiné dobroty (a udržte si pak štíhlou linii) a knížky. Ne, vážně, koupil mi Zaklínače a teď ho spolu čtem. A protože pro nás oba je to nová věc, tak se nám zalíbilo jisté spojení, vhodné pro čas pozdnější, ale znáte mě, nemůžu si pomoct. Od jisté doby se tedy čas od času, v postelových oblastech, jeden či druhý, něžně dožadujeme odpovědi.

Vaše :)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 jessamine-rose jessamine-rose | Web | 28. května 2014 v 21:31 | Reagovat

:) krásne... usmievala som sa od začiatku, až po koniec. Cítiť z teba neskutočnú pohodu a radosť... láááásku! Len rozdávaj ďalej, užívaj plnými dúškami, moc sa mi to páči. :)

2 Zuza Zuza | Web | 29. května 2014 v 22:07 | Reagovat

Přeju ti to! :) A teda závidím přítele, který má touhu kupovat knížky :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama