Prázdninové plány

30. června 2014 v 19:08 | Elwin Smaragdová |  Deníčkoidní věci
Pravda, volno mám už nějakou tu dobu, cca od 13., ale to nic nemění na tom, že jsem si určité plány udělala až dnes a na následující dva měsíce. Přece jen, čeká mě nekonečné volno, do školy se těším už teď (trapné?) a léto si chci - pokud možno - užít a využít ho. Takže co?


Vše by se dalo shrnout do několika slovesných infinitivů - číst, psát, píct, vařit. Krásné, není-liž pravda? Čtení a psaní je víceméně jasné. Leží přede mnou šestý Zaklínač, sedmého má dráček, pak nastane mírná krize. Až se vzpamatuju, ráda bych přečetla to, co jsem nestihla během semestrů. Přečíst něco málo ze středověku, trocha literatury nové a samozřejmě Hoffmann a Schiller a Goethe. Protože 80 knih k magisterským státnicím si už z prstu nevycucám. Ideálně si z každé udělat zápisek. Ideálně a velmi nutně, paměť mám, pravda, ucházející, ale nikdo po mně nemůže chtít, abych si zapamatovala tolik děl. A během roku na to nebude tolik času. Psaní s tím souvisí, protože staronová rubrika "literatura" má jediný článek a to mě trochu štve. Takže něco jako články do čtenářského deníku by se tu mohlo objevovat. Musí, sakra, ne mohlo, ale musí. Taak.

Pečení a vaření je ve výsledku taky jasné. Zítra se chystám na domácí houstičky, takže uvidíme, jak se s tím popasuju. A protože se vážně chci naučit aspoň trochu zdobit, našla jsem si na netu bambilion receptů a budu píct, protože bude/ je spousta času. Vaření se s tím pojí, formou lehce nedobrovolnou. Maminka, stejně jako loni, zahlásila, že jak bude mít dovolenou (4 týdny, sakra, jak tohle přežijeme?), vaření se jí netýká. Logicky vzato, měl by si tatínek vařit sám a já taky sama pro sebe. Ale vidím to tak, že budu vařit pro nás oba, takže vaření se opravdu nevyhnu. Jupí... mnohem víc mě baví píct, ale co se dá dělat. Nejen cupcakes živ je člověk.

Přáním pod čarou je pak švédština, kterou bych mohla trochu natrénovat, a němčina. Tedy, moje gramatické znalosti jsou žalostné, jen co je pravda a když si vezmu, jaký já jsem bakalář.. no nic. Takže se pověnovat věcem, na které nebyl čas. A mezi tím vším trávit nějaký ten čas s dráčkem, rodiči a přežít stěhování (poslední, hurááá! Šesté v řadě, ale poslední.) a rekonstrukci. Což by mohlo zaměstnávat maminku a nemuselo by docházet k hádkám a sporům, ale ono asi bude, mnoho volna a příliš mnoho času pospolu je někdy.. ponorkoidní. Ale uvidíme, co bude. Letos by snad rodiče neměli mít problém s mým volnem, narozdíl od loňska.

Nu, sluníčko vykouklo z dešťových mraků, tak snad značí světlou budoucnost :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Simix Simix | Web | 30. června 2014 v 19:13 | Reagovat

Někomu stačí krátké prázdniny, protože ho škola baví a prázdninách se nudí ... ale jiní chtějí odpočívat, nebo spíše lenošit a nebo si užívat ... Já vždy patřila k té první možnosti, tentokrát k té druhé :D
Užij si prázdniny :3

2 Teeda Teeda | Web | 30. června 2014 v 20:11 | Reagovat

Taky mám plány. Ale přesně vím, kde je jim konec. V práci. Ach jo. Myslím, že pravé prázdniny už nebudu mít nikdy. Tak ti závidím. :) (:/)

3 jessamine-rose jessamine-rose | Web | 30. června 2014 v 22:18 | Reagovat

hmmm, tomu sa vravia usilovné prázdniny. V každom prípade, chápem tých 80 kníh... to sa naozaj samé neprečíta a máš čo robiť ak si chceš z každej jednej urobiť nejaký zápis. Len si uži voľno, aj na slniečku, pri vode, na nejakej párty so svojim milovaným. :) Krásne leto Elwin drahá :* ♥

4 Cleo Cleo | Web | 1. července 2014 v 21:49 | Reagovat

Já plánuju hodně číst a píct. Když se to povede, budu šťastná. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama