Den čtvrtý - oblíbená kniha z oblíbené série

4. srpna 2014 v 15:30 | Elwin Smaragdová |  30denní knižní výzva
Ač je celý Zaklínač výborný, jedna kniha mě zasáhla mnohem více než ty ostatní. Není až tak těžké uhodnout, proč, ale je pro mě podivující, že až tolik.


Zaklínač - Čas opovržení
Nač chodit okolo horké kaše, tenhle díl je jiný v jedné drobnosti, která mě neskutečně zasáhla a zaslzela jsem si u ní, protože jsem nutně musela srovnávat se svým životem a věděla jsem, jak moc silný takový okamžik je. Geralt, ten podivuhodný, obdivuhodný neřád, poprvé nahlas vysloví ona kouzelná slůvka, slůvka o tom, že svou čaodějnou Yen miluje. To je, co? A přesně pro to, pro jejich lásku a její určité naplnění (ač by mnozí mohli tvrdit, že svatba byla významnější), právě proto se mi tenhle díl tak moc líbí. A pro Ciri, která je tak božsky prostořeká. A svým způsobem i proto, že se tady všechno pokazí.
Zaklínač je jedna z mála knížek, u které se směju i brečím, u které se bojím o každou postavu (ač jako znalec GRRM musím říct, že Sapkowski je krásně mírný), kniha, kde jemné náznaky sexu vyvedou divy větší než celých Padesát odstínů tak-sexy-si-koušeš-ret. Zaklínač, napsaný mnohem jednodušejí než Pán prstenů, se svým humorem a mnou nenáviděným Marigoldem. Ne, nebudeme se o tom bavit, prostě ho nesnáším. Blbce.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sugr Sugr | Web | 4. srpna 2014 v 17:32 | Reagovat

Jó, emoce musí ven, ať už s knížkou, nebo bez! ;-)

2 jessamine-rose jessamine-rose | Web | 6. srpna 2014 v 7:18 | Reagovat

Heh :) a to som sa pred malou chvíľkou vyznala ako mám rada napísané knihy Päťdesiatich odtieňov...:D a nie, nie je to pred ten sex, čo v nich je opísaný. Ten je len príjemnou kulisou. Skôr ma vedia dojať podobné emócie z jednoduchých maličkostí akým je láska sama. A mne sa páči vývoj ich vzťahu, ich vlastné myšlienky a pocity....a keď Christian prvýkrát Ane povedal ako ju miluje, rovnako ma to dojalo ako teba táto knižka :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama