10 + 1

7. listopadu 2014 v 19:57 | Elwin Smaragdová |  1000 věcí, co mám ráda
Tak jo, tady to máme, trochu toho optimismu a navrch, aby byla udržena rovnováha vesmíru, i něco negativního.


001 - postel
Vážění, není nic lepšího, než po dlouhém a úmorném dni zapadnout do postele. Nenadává, vděčně a hlavně tiše vás přijme do své náruče a ukolébá vás ke spánku. Nebo taky ne, žejo, ale pak postel nenávidím, takže vezmem tu pozitivní variantu. Teď na podzim a v zimě je to vysloveně nejoblíbenější kousek nábytku v našem bytě. Jednak je mi konečně teplo, druhak vím, že už nikam nemusím a jediné, co mě zajímá, je, jak rozečtená kniha dopadne. Postel je prostě boží.

002 - horká sprcha
Tak nějak to spolu souvisí, co si budem nalhávat. Osobně jsem spíše pro horkou vanu a plno pěny a voňavých sereptiček, ale protože máme už jen sprcháč, musela jsem se smířit s faktem, že žádný vyvalování ve vodě. Na druhou stranu má i sprcha něco do sebe a když vás po celém dni prohřívají drobné kapky vody, je to pocit blažený. Co se voňavých blbostí týče, zastane to bohatě sprcháč a tělové mléko, takže v poslední době to u nás voní po třešních (nebo griotce, přijde na to, co je vám bližší). Nebo taky smrdí. Něco mezi. Ale já jsem zatím nadmíru spokojená.

003 - čaj
Dobře, tohle už je lehce hmatatelný. V poslední době jsem si oblíbila sypaný čaje, což je u mě menší zázrak, nikdy se mi s tím nechtělo piplat. Ale teď, jak se vrátím ze školy a mám zasednout k věcem do školy, dělám první čaj. Protože aby se mi líp pracovalo, to je jasný. Problém nastává, když sice čajík vypiju, ale práce stojí, jak se mi to povedlo v úterý. Jo, jasně, udělala jsem si výbornej jasmínovej, ale než jsem se dostala k tomu, abych začala číst povídku na další den, čaj najednou nebyl a nebudete tomu věřit, ale bylo asi tak o dvě hodiny později... čas je sviňák!

004 - čokoláda
Ani ne tak ta horká, jako tabulková, zrovna před chvílí jsem jednu zprasila. Pokud bych si měla vybrat, zůstanu u klasické hořké na vaření, protože ta je prostě skvělá. Nebo oříšková, s celými jádry, bože, to je prostě blaho. Akorát mi ji zubařka zakázala, prej bych si mohla vylomit zub... zatím se tak nestalo, tak budu doufat.
Co ale nemusím, je jahodová příchuť. Nevím, čím to, ale zrovna téhle jsem nikdy nepřišla na chuť. Nebo milka se šlehačkou nebo čím, nic moc, lidi. Zato třešeň... ano, fajn, dobře, přiznávám se, jsem ujetá na třešně. Ač teda minimálně jedna věc s vůní třešní stojí za prd, ale to sem nepatří. Viva čokoláda!

005 - laky na nehty
Netrávím v drogeriích příliš času, ale když už do nich zapadnu, je mise jasná - lak na nehty. Mám jich doma 30, nekecám, i s tím novým přírůstkem ze středy. Přičemž vytrvale používám dva, protože jsem se rozhodla, že by třeba bylo i fajn, postupně je spotřebovat všechny a až potom začít kupovat nový. Jo, ale říkejte to mojí mánii, ta si myslí svoje a taky se podle toho chová, potvora jedna. Takže na nohách mám v tuhle chvíli tardis blue, na rukách červenej, moc pěkně se to doplňuje náááhodou, abyste věděli jako! A ve skříňce se culí tři odstíny růžové, další dvě modré, nějaká ta zelená, samozřejmě černá a několik perleťových a s třpytkama a nově výživovej, je růžovej, ale údajně po nalakování bezbarvej, ho chci vidět, kluka jednoho ušatýho.
Jo, laky, to je moje vášeň...

006 - balzámy na rty
Druhej drogerijní problém, hned po lacích totiž směřuju k různejm mastičkám na rty. To, že doma mám v tuhle chvíli jenom 3, mi nebrání se dívat po nových a průběžne je dokupovat. Nejhorší je ale vypotřebovat je. Někdy mám pocit, že jsou nekonečné, na druhou stranu, když náhodou natrefím na nějakej krásně voňavej balzám, je pryč v cuku letu. Magie v tom je, nic jinýho. Teď mi kamarádka zamotala hlavu kalíškem od Avonu, kterej voněl po třešních. Ještě večer, když jsem usínala, musela jsem na něj myslet, tak moc mě to vzalo. Prostě problém no.

007 - papírnictví
Je fakt jedno, kolik prupisek mám, kolik prázdnej sešitků a bločků a nevím čeho ještě všeho, papírnictví mě přitahuje jak vosu bonbon nebo flákota masa. Pokaždé musím odejít se sebemenší drobností, neexistuje, abych si nic nekoupila. A je mi vážně jedno, že dotyčnou věc už třeba doma mám, jenom v jiný barvě. Nejhorší to je ale s bločkama, tak se většinou nedovedu ovládnout. Sešitek s kočičkou, támhle s krásnejma kytkama, tudle s tygrem.. jo a najednou vám, u kasy řeknou 150 a vy se otřepete. Vylezete ven, říkáte si, jak tohleto bylo ale opravdu naposledy a za tejden jste tam zase, že jo, protože maj nový zboží a ten sešít se sobem je vážně nesmírně ňuňavej.

008 - knihkupectví
Miluju vůni knížek a na tom to celé stojí a padá. Dřív nebylo tolik finančních prostředků na kupování, dneska už bohužel je, takže přibývají v trochu větším množství. Ale když vejdu, připadám si jako v ráji. Aspoň několik musím vzít di hnát, prolistovat, očmuchat a ochmatat. Jinak to nejde. Aspoň do jedné se začíst a slíbit si, že si ji příště koupím, protože je evidentně tak skvělá, jak slibují recenze, takže to budou moudře investované peníze. A pak přijít a koupit si jinou a preventivně koupit i kamarádce k narozkám/Vánocům/... a taky mamce a Milovanému. Jenže si je doma samozřejměvšechny přečtu, kdyby náhodou nebyly dost dobré, tak jim je přece nedám, to je snad jasný.

009 - jóga
Je to sranda, celý roky jsem byla doma považovaná za sportovní antitalent a hlavně, že já a sport se rádi nemáme. Pak jsem začala chodit plavat a nakonec jóga. A víte co? Baví mě to, je to totiž docela bžunda. Krom toho teda, že je člověk ohebnější a jeho záda už tolik netrpí a tak.
Nejlepší je, když jste v nějaké pozici a musíte udržet balanc, tak tak ho máte a pak vám slečna cvičitelka řekne, abyste ruku propletly takhle pod kolenem a spojily ji s druhou tady za zádama - máte to? Jo? Super, tak to zkuste! - a vy hodíte excelentí držkopád, protože vaše pracně získaná rovnováha je v trapu. Ale jinak dobrý, že jo. Nejlépe pak ještě zjistíte, že ty ruce fakt nespojíte, protože je máte vod přírody nějak moc krátký nebo co.
Ne, vážně, je to fajn, človkě si odpočine a vyčistí hlavu a tak vůbec.

010 - kočky
Pokud to ještě náhodou nevíte, a já bych se moc divila, kdyby to někdo nevěděl, miluju kočky. Miluju je nekriticky, nenechám si na ně šáhnout a vždycky mám v zásobě nějakej důvod, proč je kočka lepší než pes. A proč já kočku mít budu a mít musím, protože je to děsně trapný, že nemám, jakožto zapřísáhlá milovnice koček alias kočkofil. Takže si svoji kočkoidní potřebu vylívám u Milovaného, kde musím poňuchňat oba kocoury, jednoho víc, protože se nechá a u druhého se alespoň pokusit, protože že jo, za zkoušku nic nedám, max mě poskrábe.
Kočky jsou prostě cool. Chlupatý koule, který vás terorizujou a nakonec vlastně vy bydlíte u své kočky. Ale jsou jednoduše neodolatelné.

A nakonec jedna věc, která mě sere:
Důchodci v MHD
Prosím vás, vysvětlete mi to, kam oni spěchají. KAM. Je jedno, v kolik jedu na nádraží, jestli v 6:30 nebo 9:30. Pokaždý, ale fakt pokaždý, je půlka busu plná důchodců. A na vás se dívají jako na vetřelce. Jo, jasně, protože vy jste ta svině, co si dovolila nastoupit. Nemluvě o tom, co předvádějí kvůli tomu, aby nastoupili jako první. Popřípadě, aby si sedli. Ne, to je úplně jedno, že jsou volná místa, že sedět můžou oni i vy, na vás se budou dívat jako na největší svini, že si dovolujete sedět. A pokud si vedle vás přisednou, nepozdraví a ani se nedovolí, protože proč by, jim přece musí každej uhnout. Jasně, ráda uhnu, ale ne ve chvíli, kdy se budou chovat jak prasata.
TAK!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Opti-Mystique Opti-Mystique | Web | 8. listopadu 2014 v 8:27 | Reagovat

Áááááááááách, v osm bodech vina.
(Kromě koček - žádná se dlouhodobě nepohybovala v mé blízkostí, stačí se mi občas přitulit a kočkové choutky jsou v rovnováze. A jógy, to je u mě oříšek, stále a stále se na ni chystám, stále a stále se jí z lenosti vyhýbám, takže bych si přesunula u sebe na negativní seznam, připomíná mi, jak hrozná jsem. :D)
(Mmmmm, jasmínový čaj. :3)
(Je třeba si jít okamžitě uvařit jasmínový čaj! :D)
(A navrch asi tak kilo čokolády... Jsem nenažraná, tak moc. :D)

2 Elwin Elwin | E-mail | Web | 8. listopadu 2014 v 20:37 | Reagovat

[1]: hej, brouku, vzhledem k tomu, že jsi v Trololo, začni chodit tam na powerjogu a začnem se i potkávat, co ty na to? *mrká očkem* je to pod uni levnější a donutí tě to chodit, protože už si permanentku zaplatíš a tak vůbec :)
jo, jasmínovej čaj je blaho, včetně čokolády :D

3 Teeda Teeda | Web | 10. listopadu 2014 v 11:04 | Reagovat

O10. Jo! Nejvíc! :)

4 jessamine-rose jessamine-rose | Web | 17. listopadu 2014 v 18:18 | Reagovat

Hmmm, čajík... ten mám veľmi rada. A máš pravdu, že sypaný je ďaleko kvalitnejší a lepší. Tie ženské vecičky aj ja môžem, akurát, že okrem balzamu ešte aj rúže som si zaľúbila a potom aj riasenky, tiene, ceruzky, makeupy ..... no mohla by som písať :D. Vôňu kníh a kníhkupectvo tiež mám veľmi rada a preto je to ten najpokojnejší obchod aký poznám.... :)

5 Opti-Mystique Opti-Mystique | Web | 18. listopadu 2014 v 9:39 | Reagovat

[2]: Tak snad další semestr? Pokud to teda jde rozdělit i na semestry. Tento tak nějak nestíhám. Ale pokud by to šlo, tak by to mohl být velmi pekelný nápad. Alespoň bych se sebou zase začala něco dělat. :D

6 Elwin Elwin | E-mail | Web | 18. listopadu 2014 v 14:48 | Reagovat

[5]: jasně, že jde :) takže jestli to vyjde, bude to fakt pekelně super :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama