Ostrý svět

12. ledna 2015 v 14:44 | Elwin Smaragdová |  Deníčkoidní věci
Život se opět jaksi ustálil, protože zkouškové má svoje stereotypy, které jsou převážně nesmírně uklidňující. Netvrdím, že mě učení naplňuje pocitem blaha, na druhou stranu je třeba si uvědomit, že mám nesmírné štěstí, že se stále ještě můžu "jenom" učit a studovat, čili vlastně dělat to, co mě baví. Jo, v 15 je škola pruda (většinou), v 24 je to svým způsobem zábava a něco, co člověk dělat chce. Ačkoliv je fakt, že poslední dobou neustále nadávám na to, jak jsem stará a jak mi učení nejde a nostalgicky vzpomínám na časy, kdy jsem si A4 přečetla jednou a pamatovala si 90% informací, jó, kde ty loňské sněhy jsou.


Teda, faktem taky zůstává, že můj život je nesmírně nespolečenský. Pokud se nevidím s Milovaným, jsem doma a učím se, čtu, prolízám zajímavé blogy a vracím se do dob, kdy jsem hlatala jednu fanfikci za druhou (teď mám štěstí o něco větší, protože narážím na dílka s minimem pravopisných chyb). Ne že bych snad neudržovala kontakt s kamarády, to jo, ale převážně virtuální, ač po zkouškách či zápočtech zajdeme na kafe a chvilku si pokecáme, ale tím to končí. Nejsem nespolečenská, aspoň myslím. Ale v tuhle chvíli oprašuju svoje šprtkovství ala Hermiona, čili většinu času opravdu zabírá učení.
Zápočet z historické mluvnice je doma, způsobilo mi to menší srdeční zástavu, protože jsem se ho bála jak čert kříže. Ono upřímně řečeno, naučit se bambilion změn hlásek od starověku po středověk včetně není sice nijak intelektuálně náročné, ale jeden by nevěřil, jak omezenou kapacitu paměti má, po týdnu šprtání jsem si přála být mutant a připojit si k hlavě flashku, abych si do ní narvala ještě slovesa. Přání tohohle typu zůstávají obvykle nevyslyšená a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Ale mám započteno, ke zkoušce už bych mohla, kdyby se mi chtělo učit se věci i za letní semestr, 4 kredity jsou na účtě a je to fajn.

Na nočním stolku se nahromadilo dost knížek, hlavně i proto, že Atlas mraků není nic krátkého a Pevnost Plus se stala něčím životně nutným. Když už jsme u Pevnosti, mohl by mi někdo připomenout, že rubrika pro psavce je něco, co bych si měla vylepit na nástěnku a zadávané úkoly plnit? Jinak svoje novoroční předsevzetí ohledně psaní nemám šanci splnit. A ne, nebudu je prozrazovat, jenom jestli se odhodlám dotáhnout všechno do konce, tak se pochlubím, to se nebojte.

Milovaný dnes dostal nové brýle, volejme sláva a tři dny se radujme. Ano, od vykouslého jablka má sice jenom klávesnici a nevlastní gramofon, ale díky brýlím vypadá ještě o něco více jako příslušník jisté společenské skupiny. Upřímně, je k sežrání. Ohledně nových druhých očí měl vtipný poznatek - svět je jakýsi ostrý :)))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sugr sugr | E-mail | Web | 12. ledna 2015 v 17:20 | Reagovat

Dobře, připomínám ti, že zadané úkoly by se měly plnit! :-D
Volám "sláva" a budu se radovat 6 dní z toho, že tvůj miláček vypadá ještě více jako příslušník společenské skupiny (jaké Elwin?)!
Jeho objevení "ostrosti" světa mě dostalo!
Jen aby neviděl zbytečně moc ostře! ;-)

2 Janča Janča | E-mail | Web | 12. ledna 2015 v 20:07 | Reagovat

Tak to ti závidím, že tě baví se učit! :D Jako je fakt, že mně to taky větší problém nedělá, ale umím si představit lepší věci na práci. Jenže jsem moc snaživá a na všechny písemky se pečlivě učím, že taky pomalu ale jistě ztrácím ten společenský život, do kterého patří pouze o víkendech přítel. V 18 letech docela smutné. Ale příští rok na vejšce to bude asi ještě horší, no. :D Tak hodně štěstí na další zápočty (jestli ti ještě něco zbývá)! :)

3 Opti-Mystique Opti-Mystique | Web | 14. ledna 2015 v 13:00 | Reagovat

O ostrosti světa se zmiňuji pokaždé, když si své náhradní oči přetřu košilí. Svět je opravdu najednou nějaký barevnější... a bližší.. a nerozmazaný...
A i pravá Hermiona chodila mezi učením na máslový ležák. A úspěšné testy určitě slavila ve Velké síni velkou porcí dýňového koláče. Takže je třeba zajít na kafe neb jsem zvědavý člověk na tvé neblogerské-po-zkoušce-se-radující-já. A neb je třeba něco naplánovat a místo toho, abych se sama také učila, tak chci něco plánovat! :D

4 Elwin Elwin | E-mail | Web | 14. ledna 2015 v 18:00 | Reagovat

[1]: děkuji, včera jsem jeden splnila :D vypadá o něco víc jako hipsterský drak, což je svým způsobem děsně cool :D svým určitým způsobem, přirozeně, navíc ho podezřívám, že si takové brýle vybral schválně :D

[2]: i tobě hodně štěstí na písemky a zkoušení ;) hele, taky si umím představit zábavnější aktivity :D ale jsou i mnohem horší :D

[3]: jo, to je pravda :D čisté oči jsou... skoro až zázrak :D
HEJ! No neke, že se sejdeme!!! ALe já jsem pro, všema deseti, jenom mi není jasný, kdy :D ale musíme, měly bychom, je to nutné :D

5 Barefoot Cinderella Barefoot Cinderella | Web | 17. ledna 2015 v 12:11 | Reagovat

Páni, jak jsem mohla tak dlouho vydržet bez tvých článků, to mi je teď vážně záhadou. Žeru tvůj sarkastický jazyk, Elwin. Milovaný vypadá jako hispter? To bych vážně chtěla vidět! Wá! :D Gratuluji ti k tvému zápočtu, musí to být šílený, studovat tyhle jazykovědy. Já teď taky připomínám Hermionku i když už mi to začíná jít na mozek a přestávám být s tím učením tak produktivní, jak v prvních dvou týdnech. Achich ouvej, a ještě není konec.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama