Únor 2015

Smrt jí sluší

15. února 2015 v 12:02 | Elwin Smaragdová |  Deníčkoidní věci
Víte, hned na první pohled je jasné, jakému vyššímu účelu slouží tentokrát téma týdne. Vezmeme to oklikou. Všichni víme, že blog.cz slouží známým spisovatelským elitám jako zdroj povídek a nápadů, po večerech čtou blogísky nadějných mladých duší a vykrádají je. Díkybohu na to už spousta talentů přišla a z toho důvodu lze najít různorodé výstrahy případně povzdechy o tom, že svá nejlepší díla nezveřejní, protože by byla vzápětí ukradená. Je to jasné jako facka, Viewegh nebo Temnářka, to je jedno, ti všichni kradou. A za stejným účelem vzniklo i současné téma týdne. Není nic jednoduššího než položit velmi důležitou otázku našemu geniálnímu blogerstvu, které přijde s neotřelými a inovativními nápady a vyřeší tak docela zásadní problém lidstva. Jistě jste si stihli povšimnout, že lékem na všechnu bolest je Smrt.

Jupiter vychází

11. února 2015 v 19:08 | Elwin Smaragdová |  Deníčkoidní věci
Co čekat, když jdete do kina na film Wachowských? Hodně, že jo. Myšlenky v myšlenkách mezi myšlenkami, úžasnou hudbu a skvělou podívanou. Co čekat, když jdete na space operu? Podívanou, vtipy, úžasné výtvory. Ale co má člověk sakra čekat, když jde na space operu Wachowských?

Slečna Elsa

2. února 2015 v 10:45 | Elwin Smaragdová |  Knižní výzva 2015
Nic nebude jako dřív a je jedno, co říkají. Všechno se mění a ač nechce, nelíbí se jí to, nemůže proti tomu nic udělat. Věděla to, tušila, samotnou ji překvapovalo, že se ještě pořád drželi, nebyli normální a jejich život hraničil se vším. Nebylo divu, přesto ji to zasáhlo, o to více, že... S grácií a bez jediné slzy. Tak automaticky.