Červenec 2015

Dadaistické mámení

26. července 2015 v 11:30 | Elwin Smaragdová |  Hledání rýmů
Havel- hlava- vláha
Lev- levá- vláda
Smutek- smrt- skutek
Koruna- urna- utek

Fascinovaná obrázky

24. července 2015 v 15:51 | Elwin Smaragdová |  Deníčkoidní věci
Přílišné množství volna vede jenom k jedné jediné aktivitě. V mém případě by se dalo říct, že celé dny nedělám nic, ale to není pravda. Já totiž celé dny velmi pozorně sleduju obrázky. Protože obrázky jsou super. Natož ty pohyblivé. A obrázky na tumblru jsou super dvojnásob.

Co jste (ne)potřebovali vědět o mém blogu

23. července 2015 v 21:12 | Elwin Smaragdová |  Deníčkoidní věci
Nazvala bych to okurkovou sezónou. Ne snad, že by se nic nedělo, to ne, jenom některé věci potřebuju vstřebat a třeba pak o nich budu chtít psát. A třeba taky ne. Ale neděje se nic závažného, to zase klid. No a protože nechci, aby mi blog umíral (jakože umírá a mě to štve a ani změna designu mě nedonutila víc psát, ačkoliv bych ráda a nějak nevím, co psát, prostě krize na miliontou), objevila jsem super dotazníček. Tyhle věci mě vždycky bavily (teda povětšinou), takže jsem se rozhodla ho vyplnit. Našla jsem ho u Bels, které tímto děkuju za inspiraci :)

Dobývání edice Pevnost: Tři kruté příběhy

21. července 2015 v 11:00 | Elwin Smaragdová |  Knižní výzva 2015
Existjí příběhy, které čtenáře vtáhnou do děje a nenechají ho ani na moment vydechnout. Nutí ho hltat jednu řádku za druhou, nedovolí mu nic jiného dokud příběh neskončí. Jsou příběhy, jejichž součástí bychom chtěli být a které nás okouzlí. Sníme s otevřenýma očima a představujeme si, že jsme součástí kouzelného světa knihy, děj přetváříme podle vlastních myšlenek. A pak jsou příběhy, které jsou šílené, děsivé a nepochopitelné, které ani nehltáme s nadšením, ani nechceme být jejich součástí. Vítejte u knihy Tři kruté příběhy.


Dobývání edice Pevnost: Ochránce rodu

12. července 2015 v 12:20 | Elwin Smaragdová |  Knižní výzva 2015
Snad v každé rodinně existují červné ovce a ani rod Monga není výjimkou. Then dávno nežije mezi svými, je pověstný rvačkami a šarvátkami, snaží se dokonce skrýt příslušnost ke svému národu. Jeho naděje na život mimo ale končí ve chvíli, kdy si ho zavolá již vyčerpaný strýc. Působí jakožto katun, ochránce a vůdce rodu se značnými schopnostmi. Thenovi se do úkolu moc nechce, na druhou stranu si je vědom, že nic jiného mu nezbývá a strýc už je opravdu na konci se silami. Vydává se tedy na cestu ve společnosti tajemné Argy Slitovnice.

Temná strana

10. července 2015 v 17:08 | Elwin Smaragdová |  Deníčkoidní věci
Některé seriály dokáží pocuchat nervy více než jiné a člověk na ně přesto masochisticky dál kouká, protože ho strhne příběh a nemůže přestat. Výjimečně nemám na mysli Hru o trůny, na kterou jsem se po 3. sérii přestala dívat (ano, kniha a seriál jsou dvě odlišné věci, akceptuju, ale nelíbí se mi seriálový vývoj). Konečně jsem dokoukala Agents od S.H.I.E.L.D. a po závěrečné scéně jsem jen zůstala sedět s otevřenou pusou. Oni si snad dělají srandu?! Takhle si opravdu nepředstavuju odpočinkové sledování seriálů (aneb měla jsem zůstat u vymývání mozku v podobě Vampire Diaries). Jsem zničená, naštvaná a rozhodně chci další sérii, nejlépe hned. A zároveň nechci, jak taky jinak.

Dobývání edice Pevnost: Doba krkavců

5. července 2015 v 12:00 | Elwin Smaragdová |  Knižní výzva 2015
Klidný spánek je výsadou, ne každý usíná večer beze strachu, na druhou stranu ne každý vládne magií. O všem ví své bojová vědma Jadwiga. Magie se v ní probudila po děsivém zážitku z dětství, kdy podivný elf, Černý anděl, vyvraždil její rodinu i celou vesnici. Stále se v noci budí hrůzou, nemůže zapomenout.

Prázdninové puťkování

4. července 2015 v 21:22 | Elwin Smaragdová |  Deníčkoidní věci
Už nějakou dobu mám oficiální volno a nemusím nic, škola padla, na kontě je přes 80 kreditů a zbývá jediná povinná zkouška, napsat diplomku a hurá ke státnicím. Tak dobře jsem si nevedla ani nepamatuju. Čili může konečně bez výčitek koukat na Agents of Shield (kdybych z nich neměla psychickou újmu, takže spíš nekoukám), můžu se dovzdělat ohledně Marvelu (moje mezery jsou více než tragické) a samozřejmě číst.