Co jste (ne)potřebovali vědět o mém blogu

23. července 2015 v 21:12 | Elwin Smaragdová |  Deníčkoidní věci
Nazvala bych to okurkovou sezónou. Ne snad, že by se nic nedělo, to ne, jenom některé věci potřebuju vstřebat a třeba pak o nich budu chtít psát. A třeba taky ne. Ale neděje se nic závažného, to zase klid. No a protože nechci, aby mi blog umíral (jakože umírá a mě to štve a ani změna designu mě nedonutila víc psát, ačkoliv bych ráda a nějak nevím, co psát, prostě krize na miliontou), objevila jsem super dotazníček. Tyhle věci mě vždycky bavily (teda povětšinou), takže jsem se rozhodla ho vyplnit. Našla jsem ho u Bels, které tímto děkuju za inspiraci :)


1. Jak vznikl tvůj první blog a o čem byl?
Můj první blog byl tak trochu to samé, co je tenhle. Deníčkové žblebty doplněné o pseudoliterární pokusy. Ale tehdy těch pokusů bylo asi tak stonásobně víc, psala jsem hlavně básničky, v těch jsem se ventilovala nejvíc, jak typické. A vznikl, protože jsem potřebovala někomu sdělit svou smůlu ohledně prasklé konvice a očouzené mikrovlnky spáleným popcornem. Prostě od počátku jasný hit.

2. Jaký je tvůj aktuální blog, o čem je a co bys chtěla, aby v budoucnu byl?
Spousta deníčkovitých zápisků, ve kterých do světa internetu vykřikuju, jak se mám. A taky nějaké ty zápisky o přečtených knížkách, protože projekt. Ale hlavně je to deníček, sice už ne tak osobně pojatý jako první blog, ale pořád deníček.
Do budoucna nechci nic nového, jenom aby blog zůstal a byl otiskem mě.

3. Jak vznikly tvé blogové přezdívky?
Tu první jsem našla v Satanské bibli (každej si tím prošel, říká se tomu období vzdoru, fakt) a ta současná je omyl z domácího úkolu do němčiny. Místo Erwin jsem napsala Elwin a zalíbilo se mi to. Následně jsem napsala 120 stran o holce jménem Elwin Smaragdová. A do roka to ztratila... celá Elwin.

4. Který ze svých článků považuješ za nejlepší?
Nejsem schopná posoudit (což je vtipné, protože po některých lidech to vyžaduju). Nemyslím, že na tomhle blogu mám nějaký extra vydařený článek, jenom doufám, že jsou všechny tak nějak na stejné úrovni.

5. Proč bloguješ?
Obligátní odpověď - protože mě to baví. A proč mě to baví? Je to jako dialog, trochu pomalej a pozvolnej dialog. Během psaní článků si utřídím myšlenky, někdy se konečně dostanu k něčemu, nad čím už dlouho váhám a tak vůbec. Kromě toho je skvělý každý nový názor.

6. Lituješ někdy založení blogu? Proč?
Ne. Blog mi nic nevzal, není důvod litovat.

7. Jak dlouho plánuješ mít blog?
Dlouho. Ideálně navždycky :D ale realisticky do té doby, dokud bude čas a chuť psát.

8. Co by sis přála do budoucnosti? (Nejen v souvislosti s blogem.)
Inspiraci, múzu, odvahu, samostatnost a taková ta klišé.

9. Co na blogování považuješ za největší výhru?
Lidi, které jsem díky tomu poznala. Je to prostě úžasné, koho všeho můžete takhle poznat, najít nové přátele.

10. Odrazoval/ odrazuje tě někdy někdo od blogování?
Tak tohle se mi opravdu nikdy nestalo.

11. Co nejhoršího se ti během blogování přihodilo?
Nic moc děsivýho, objevil mě bývalý přítel a zkusil mě kontaktovat. Drámo větší než Hamlet...

12. Ví okolí a rodina o tvém blogu? Pokud ne, proč? Pokud ano, jak se k tomu staví?
Ví. Respektive mamka ví, že blog mám, zná moji přezdívku, ale pochybuju, že blog čte (nebo v to stále doufám, přece jenom, je to trochu veřejnější deník). A okolí tak částečně, vědí, že píšu, ale neznají adresu. Někteří něco i četli.

13. Tvůj největší vzor - může to být blogg
er, spisovatel, fotograf, kdokoli jiný, koho si vybereš, může jich být i víc, popřípadě lidé, kterých s nejvíce vážší.
Upřímně díky, že nemusím jmenovat jediného člověka.
Vzorem bude asi pan Tolkien, co se psaní týče. Nikdy jsem ho nepřestala obdivovat, protože jeho dílo je tak celistvé a detailní, že bychom mohli závidět. A taky Sapkowski, protože Geralt je úžasný. A samořejmě J. K. Rowlingová, protože na Harrym jsem vyrůstala.
A tím bych to asi skončila, posledního bodu s dovolením, slovutná poroto, nevyužiju.

14. Lidé, kteří tě v blogování podporují, jsou-li tací, pokud ne, piš, proč jsi to ještě nevzdala.
Podpoří mě každý komentář vztahující se k článku. Čili vyjádření typu "hezký blog, koukni na můj" mě nechávají v tomto ohledu absolutně chladnou. Stejně jako čtenáři, kteří se vrací, protože jsou znamením, že to se mnou není až tak špatné. Samozřejmě můj Milý, který si stěžuje, když málo píšu. Ale tam bych se nebála objektivnosti, je to přece můj Milý, že.

15. Stalo se ti někdy, že se ti někdo kvůli blogu "posmíval", dobíral si tě, zasahoval ti takhle nějak do soukromí? Jak jsi to řešila? Co bys poradila těm, kterým se to stalo?
Ne, zažila jsem ledacos, ale posměch kvůli blogu absolutně nikdy. Dokonce ani posměch kvůli článků, což mě někdy neskonale fascinuje, protože o kvalitě svého psaní nemám vysoké mínění. Každopádně mám v tomhle ohledu štěstí a doufám, že mi vydrží.
A co bych poradila? Vím, že se to stalo mojí kamarádce a řešila to změnou blogu. Což se nabízí a sama jiné řešení nevidím.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cleo Cleo | Web | 23. července 2015 v 22:01 | Reagovat

Vždycky jsem přemýšlela, jak dlouho budu mít blog... ale docela zvláštní představa, že tahle blogová generace bude pořád něco ťukat a psát, i když nám bude třeba už 40 a budeme mít s blogem vážně hodně zkušeností. :D

2 Bels Bels | E-mail | Web | 23. července 2015 v 23:25 | Reagovat

Ňach, jsem ráda, že jsem inspirovala i někoho dalšího! :3 V ledasčem se shodneme. :3

3 Elwin Elwin | E-mail | Web | 24. července 2015 v 10:15 | Reagovat

[1]: Fakt? Já nad tím nikdy nedumala, je to pro mě tak nějak... nevím, nikdy mě to nenapadlo :D ale je fakt, že ta představa je podivná, to máš pravdu :D tak uvidíme, jak dlouho nám to vydrží :)

[2]: Já děkuju za inspiraci ;) třeba z toho bude typický letní řetězák :D

4 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 1. srpna 2015 v 15:29 | Reagovat

Hele a já měla pocit (ale taky je možný, že jsem si to spletla a s někým jsi mi v té době splynula), že jsi na tenhle blog utekla, protože tamten byl už moc profláklej mezi tvýma známýma nebo tak něco.. Ale to jsem asi zas mimo. :D
A náhodou - odpovědi na tyhle otázky jsi sepsala strašně dobře. A vůbec obecně, tvoje vyjadřování se mi líbí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama