Armagedon ve slevě

20. září 2015 v 11:53 | Elwin Smaragdová |  Knižní výzva 2015
Nemoci a rodinu si člověk nevybere. Obzvláště to druhé může často působit řadu problémů. Verity Priceová vede dvojí život jako všichni její příbuzní. Oficiálně vlastně neexistuje, jinak by je jistí lidé zabili. A tak se nikdo z příbuzných nesměl v ničem stát příliš dobrým. Pokud přece jenom, tak pod pseudonym, aby tajemství zůstalo zachováno.


Jenže Verity má prostě pech. Miluje tanec a tak se přestěhuje do New Yorku, aby se mu mohla věnovat a zároveň zkoumat kryptidy. Všechno se jí daří perfektně sladit, jenže pak začnou kryptidí nezadané dívky mizet. A ve městě se objeví profesionální zabiják Úmluvy svatého Jiří. Tahle Úmluva by nejraději Priceovy vyvraždila, pokud by tedy tušila, že žijí. Verity se s Dominicem zaplétá do podivných historek a snaží se vyřešit záhadná zmizení. Pomoc se jí nakonec dostane od většiny kryptidů a i samotný Dominic postupně začne měnit názor. Kryptidi už pro něj nejsou jen lovnou zvěří, díky Verity vidí, že mají své životy, inteligenci a chovají se přátelsky. Není tedy důvod je vraždit jako na běžícím páse.
Jenže dívky mizí a brzy se to dotkne i Veritiny kolegyně z baru. Dívka už tuší, jak se věci mají a vydává se do kanálů zkrotit lidoještěří maniakální sluhy a zachránit draka. Pokud tedy drak není mýtus, protože všichni říkají, že už dávno vyhynuli. Její sestřenka telepatka na to má trochu jiný názor.
Verity musí případ vyřešit, zachránit krk nejen sobě a hlavně zjistit, jestli ten sex a kuře byly tak dobré, aby Dominica přesvědčily k zachování jejího tajemství. Jejího i celé její rodiny.

Když jsem si přečetla první dvě kapitoly, prohlásila jsem o knížce, že je to absolutní sračka a že to teda rozhodně nebudu číst. A že, sakra, když vyšlo něco takového, neměla bych se o sebe bát, knížku napíšu taky. Potom jsem se rozhodla, že ji dovezu k Milému a trochu v ní poškrtáme a upravíme ji. Během cesty jsem se začetla. Odpustila autorce určitou míru stupidity. Začala jsem si užívat svět, ve kterém žijí chytromyši posedlé náboženskými obřady (například slavnost Přísahám, tati, že políbím prvního muže, který projde těmi dveřmi). Telepatky kukačky, jejichž krev můžete použít jako antibiotikum a které si dávají na pití kečup. Verity sice není hrdinka podle mého gusta, ale hláškuje o to víc, je vtipná, malá a tančí. To poslední mě ani trochu nezajímá, ale to první je super.
Nakonec jsem Armagedon dočetla a zasmála se. Hodnocení sice rozhodně není nadšené a pohybuje se spíše pod 50%. To především proto, že mi Verity nepřijde příliš uvěřitelná a místy je to vyloženě špatné. Na druhou stranu člověk dostane klasický koktejl násilí, vtipu, tajemna i sexu.
Koneckonců stále platí - knižní příloze z Pevnosti na zuby nehleď ;)

Seanan McGuire - Armagedon ve slevě
Fantom Print 2015
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sugr Sugr | E-mail | Web | 22. září 2015 v 18:55 | Reagovat

Vypadá to zajímavě, půjdu do toho, jakmile mi zbyde chvilka času. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama