Listopad 2015

Deštivo, místy uragán

9. listopadu 2015 v 21:23 | Elwin Smaragdová |  Deníčkoidní věci
Pondělní rána mě pomalu ale jistě ubíjejí. Vstávání o čtvrt na 6 je prostě o ničem a horko těžko to napraví zelený čaj a káva. Na druhou stranu mám kuchyni jenom pro sebe, na bytě je absolutní ticho a klid a já nemusím nikam spěchat. Prostě si v klidu nachystám jídlo, pomalu se odsunu do pokoje a kouknu a díl seriálu/ kousek filmu. Bohužel jsem moc rychle dokoukala Constantina, takže dnes mě čekal film - Tomorrowland. A kafe, čaj, müsli s bílým řeckým jogurtem. A venku nečas, jak jsem posléze zjistila.


Er ist wieder da

6. listopadu 2015 v 23:30 | Elwin Smaragdová |  Deníčkoidní věci
Co by se stalo, kdyby se Hitler objevil v roce 2011 v Berlíně? Zmatený, hledající záchytné body a především rozzuřený, že Polsko stále existuje. Kam by vedly jeho kroky, co by dělal a hlavně, jak by se k němu postavila veřejnost? Filmové zpracování stejnojmenné knihy nabízí odpovědi.

Skvělé ale i podivné

2. listopadu 2015 v 15:45 | Elwin Smaragdová |  Deníčkoidní věci
První měsíc za hranicemi všedních dnů utekl rychleji, než bych si dovedla představit. Doma jsem slíbila, že se zkusím co měsíc ukázat a to jsem taky tenhle víkend splnila. Bylo to fajn, spát ve svojí posteli, nemuset se děsit, jak bude ráno vypadt kuchyň a jak plný bude odkapávač. Popřípadě jak moc pokročil vývoj larev v odpadkovém koši. Faktem je, že život v Drážďanech krásně plyne a je tu spousta věcí, díky kterým je tu krásněji než doma. A pak několik, které prostě nedokážu pochopit.