Deštivo, místy uragán

9. listopadu 2015 v 21:23 | Elwin Smaragdová |  Deníčkoidní věci
Pondělní rána mě pomalu ale jistě ubíjejí. Vstávání o čtvrt na 6 je prostě o ničem a horko těžko to napraví zelený čaj a káva. Na druhou stranu mám kuchyni jenom pro sebe, na bytě je absolutní ticho a klid a já nemusím nikam spěchat. Prostě si v klidu nachystám jídlo, pomalu se odsunu do pokoje a kouknu a díl seriálu/ kousek filmu. Bohužel jsem moc rychle dokoukala Constantina, takže dnes mě čekal film - Tomorrowland. A kafe, čaj, müsli s bílým řeckým jogurtem. A venku nečas, jak jsem posléze zjistila.
Obecně vzato je tu zatím teplo. V průběhu října sice bylo kolem 5°C a já se modlila, aby si sníh počkal až na konec měsíce, protože jsem si už neměla kam zabalit zimní věci, ale teď tu máme přes 15°C. Svítí sluníčko, žádná hnusná inverze, která straší doma a podzim stále září barvami. Takže mi trochu chybí moje tenisky, ale to je vedlejší. Dneska bylo taky teplo, fakt bylo, jenom mě trochu zaskočila kombinace uragáno a obrovských kapek deště. Když jsem vylezla před koleje, dopadla jsem nějak takhle:


Takže jsem se vrátila pro kabát, oklepala ze sebe vodu a prchala na autobus. Před začátkem literární přednášky jsem si povídala s japonským spolužákem a oba jsme došli k závěru, že vyučující Literární analýzy textů je opravdu divná. Jako hodně divná. Každopádně já mám za sebou už článek, takže mě čeká jenom prezentace výsledků na hodině. Můj spolužák je na tom hůře, tak jsme svorně pomlouvali.
Pravdou je, že tahle ranní přednáška je zajímavá. A byla by mnohem zajímavější, kdyby se konala asi tak o hodinu později. Akorát nekoná. Dneska si pak profesor dělal srandu z Goetha (konečně někdo) a jeho Werthera. Představujte si se mnou, jo? Werther je s Lottkou na bále, tančí a poté se zastaví u okna, dívají se na nádheru vlahé noci a Werther náhle pronese:
"Klopstock."
A vše je jasné, Lottka přece čte to samé jak on, takže ji miluje, TAKŽE chápe, co chce říct. Vyučující se na nás podíval přes brýle a upozornil dámskou část publika, že jakmile nám náš milý u okna řekne "Klopstock", tak bacha na to, je to vážné!!!


Během přebíhání kampusem jsem si stihla vyčíst ten kabát, protože bylo už samozřejmě teplo, pokecala si na kurzu němčiny C1 s Italem... Jo, lidi, tohle je taky perla. Jak tu furt nadávám, že neumím německy a tak, tak teď to mám úředně potvrzené. Jako erasmáci máme možnost navštěvovat jazykové kurzy, ale museli jsme napsat rozřazovací test. Ano, dostala jsem se do kurzu C1... omylem, ale na druhou stranu, když vidím ty jiný omyly... no to je jedno :D prostě to byla fajn hodina a půl, vyučující je úžasná, má absolutně božskou němčinu a hlavně je neuvěřitelné, jak pořád používá nějaká přirovnání a přísloví a tak. Člověk tomu sice rozumí, ale sám by je nevyplodil. Francouzska, se kterou sedím, si je vždycky nadšeně píše, ale dneska přiznala, že se ještě ani jedno nenaučila :D
Manga byla dnes dost fajn, ale o tom jindy. Protože přátelé, už dlouho mi neudělala takovou radost zelenina. Krájela jsem si do krabičky porek a papriky, abych měla v ledničce místo a samozřejmě jsem uzobávala. To blaho!!! Šťavnatá, slaďoučká paprika, svěží pórek, který krásně křupe, když ho krájíte... ááááh.

A jinak se mám fajn a není mi zima a nemám hlad, kdyby to někoho zajímalo :D dokonce mám peníze na dárky, s tím jsem tak trochu nepočítala. A v koupelně už konečně svítí světlo, jo! Hausmeister ho dneska opravil, protože jsem mu psala lehce zoufalej mail s voláním o pomoc. Jak jsem zjistila, že je vše opraveno, následoval děkovný mail o záchraně a spáse bídného života...(obrázky prachsprostě bez výčitek zcizeny za bílého dne z tumblr.com)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Narcis Narcis | Web | 10. listopadu 2015 v 8:06 | Reagovat

Mně se počasí tady šíleně líbí, je tu krásně, ani ne vedro, ani ne zima)
Musíš se mít fajne :)

2 Sugr Sugr | E-mail | Web | 10. listopadu 2015 v 18:11 | Reagovat

Elwin v Praze byl dnes takový vichr, že jsem stěží z metra došla domů! O_O Viroza mě klátí, a kolem v MHD není nikdo kdo by nekašlal či nesmrkal...venku 17 stupňů, už asi bude jaro! :-D  :-D
Tak jsem si přečetla ty tvé zajímavosti a nejvíc mě zaujali ti chlapci co s nimi diskutuješ... ;-)
Jeden Ital, jeden číňan, jeden...,  :-D  ;-)  :-)

3 Olivka Olivka | Web | 10. listopadu 2015 v 19:55 | Reagovat

Vstávání takhle brzo je dost na nic, kvůli tomu nechci obvykle jezdit do školy v pondělí ráno :D

4 jessamine-rose jessamine-rose | Web | 17. listopadu 2015 v 22:15 | Reagovat

Moc sa mi páčilo čítať opäť ďalšie tvoje úžasné zážitky z erazmu :)... normálne som si predstavila tú pohodu, keď si sama doma nikto ťa nikam nenáhli a v pohode si vypiješ svoj ranný čaj s pozeraním sa von na počasie. U nás je tiež rôzne. Chvíľku ranné mrazíky, potom cez deň sa to vyšplhá div nie k 20tke a na večer opäť svieže jesenné počasie. Kolíše si to ako keby nič a potom ti tlak môže skákať ako zmysluzbavený. Nemám rada toto kolísanie...
Mimochodom tá úroveň C1 je ozaj dosť dobrá? :) Nevyznám sa veľmi, tým, že neštudujem... hlavne nech sa ti tam darí a aby si bola spokojná... :) ;)

5 Bels Bels | E-mail | Web | 22. listopadu 2015 v 19:24 | Reagovat

No teď jsem si díky tvému článku vzpomněla na minulý týden. Nebo na kdy... :-D Měli jsme tu taky takové krásné počasí, že člověk vylezl ze dveří a div ho ten vítr neunes. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama