Květen 2016

První třetina zvládnutá

29. května 2016 v 20:01 | Elwin Smaragdová |  Deníčkoidní věci
Takové přijímací pohovory mohou mít různý průběh. Někdy jsou v pohodě a pomalu to člověku přijde jako fraška, kterou si vyučující mohli odpustit. Takový pocit jsem měla, když jsem před dvěma lety opouštěla učebnu s pocitem, že jestli se na navazující nedostanu, tak vlastně nebudu vědět proč. Vzali mě a v tu chvíli jsem si říkala, že je na dva roky klid. A že si můžu fakt oddechnout. Akorát čas je hrozně divná věc a nějak rychle utíká. Ty dva roky se mi při pohledu zpátky zdají jako rok.

Neexistuje žádné ale

11. května 2016 v 19:21 | Elwin Smaragdová |  Deníčkoidní věci
Naordinovala jsem si volný den, protože prostě proto. Do státnic zbývá neuvěřitelných 34 dní a já si začínám být jistá, že to stihnu (pravděpodobně mě to přejde hned zítra, jak se k učení znovu vrátím, nejpozději o víkendu, až začnu krutě opakovat). O výsledku se bavit nebudeme, protože vnitřně doufám v ten nejlepší možný a hodlám se tomu postavit. A proto dneska nic nedělám.

Krátké vlasy, dlouhý rozum. Třeba.

3. května 2016 v 21:17 | Elwin Smaragdová |  Deníčkoidní věci
Je to už nějaký ten pátek, kdy jsem seděla u sekretářky a sledovala její umění hodné čaroděje s NKÚ. Jinak jsem si totiž nedovedla vysvětlit, jak mi mohl vzniknout tak krásný vážený průměr, všechny předměty se ocitnout na tom správném řádku systému a já mohla slavnostně prohlásit - uvazřela jsem bakalářské studium, můžu ke státnicím. Historie se ani trochu neopakovala.