Srpen 2016

A pak přišly posudky

29. srpna 2016 v 16:58 | Elwin Smaragdová |  Deníčkoidní věci
Když jsem se v pondělí zbavila diplomky, spadla ze mě neuvěřitelná tíha. Zvládla jsem to, napsala jsem práci s dostatečným rozsahem a tak vůbec. Dokonce jsem ji i stihla yvtisknout a neprodělat majlant. Jenže zároveň s tím mě pohltila nervozita, že totiž to je škvár všech škvárů a nemám šanci obhájit. Opakování toho, že by mi vedoucí nedovolil odevzdat přestávalo v průběhu týdne fungovat a čím více se blížil 28. srpen, tím víc mě děsil každý mail. Prožila jsem pěkně hnusnej víkend, to vám teda povím. Teda hnusnej, on byl docela fajn, jenom ty nervy, ty nervy... Všechno zcela zbytečně, protože posudky přišly samozřejmě až dneska.

Je to tam!

22. srpna 2016 v 16:28 | Elwin Smaragdová |  Deníčkoidní věci
Tedy, skoro. Ale dokončila jsem své veledílo, dnes ho byla odevzdat na studijní a už je to v rukou osudu. Neboli vedoucího a oponenta. Mám takovou mantru - jmenuje se to "nedovolil by mi to odevzdat, kdybych neměla šanci obhájit". To je moje jediná spásná myšlenka, protože mám pocit, že jsem napsala totální, ale totální škvár. Samozřejmě tak nějak klasicky, těsně po dopsání závěru a resumé a shrnutí a nevím čeho ještě a prospání se mi došlo, o čem jsem to vlastně měla psát a o čem práce měla být. Nejsem si jistá, že je. Ale budiž.

Už tam budem? Ne, ještě x tisíc znaků...

14. srpna 2016 v 15:44 | Elwin Smaragdová |  Deníčkoidní věci
Všichni víme, jaký problém mám s maily od vyučujících. Buďme specifičtí - děsí mě maily od mého vedoucího. Ne snad, že by byl zlej a kousal a trhal a ničil a v noci mě strašil, ale děsí mě. Protože prostě proto. V tom posledním z pátku mi napsal, co je na práci blbý a že teda je mu jasný, že už s tím nic neudělám (protože špatná byla celá interpretace jedné povídky). A že jako chápe, že citovat je fajn, ale někdy - konkrétně v tomhle případě - jsem to přehnala. Tak příště ať dávám bacha. A co ten rozsah?!