Leden 2017

Kam se poděla láska

30. ledna 2017 v 17:42 | Elwin Smaragdová |  Deníčkoidní věci
Chtěla bych vás o něco poprosit. Vás všechny, kdo se rozhodnete číst následující řádky. Zapomeňte na rozhořčené výkřiky a ošklivá označení, která hýbou naší společností. Na malý okamžik, kdy budete číst následující řádky, zapomeňte na to všechno. Přemýšlejte nad tím, co budete číst.

Už se to blíží

25. ledna 2017 v 19:16 | Elwin Smaragdová |  Deníčkoidní věci
Existují věci, o kterých víme, že jednou přijdou. Tak nějak tušíme, že se jim jednoho dne budeme muset postavit čelem. Čas je velmi neznámý. A pak jsou věci, o kterých víme úplně všechno. Také se mezi námi prochází jedinci, kteří příchod jistých věcí dobrovolně urychlí. Nejprve tak nějak pro formu, aby se neřeklo. Napíšou e-mail, ale moc nečekají, že to dopadne. Nakonec na to i zapomenou, protože se dlouho nic neděje. Potom přijde zásah - prosba byla vyslyšena. A tak se z velmi abstraktního nebezpečí stane přesne časově ohraničené nebezpečí.


Jak na Nový rok...

3. ledna 2017 v 18:06 | Elwin Smaragdová |  Deníčkoidní věci
Nejsem zrovna ten typ, kterému by se zdály každou noc sny. Na to je expert náš tatínek. Pravidelně zachraňuje zemi před invazí mimozemšťanů, působí jako voják v Řecku a tak. Jo a taky nám zřídil veterinu, mamka prý operovala tygra a já podávala nástroje. Jsme jednoznačně činorodá rodinka, o tom není pochyb. A taťka si zaslouží nehynoucí dík, protože jen díky němu naše civilizace ještě nepadla. Asi se můj mozek rozhodl, že taťku dožene. Poslední tři noci se mi zdají výborné hovadiny. Dnešek to ovšem trhl.