Nekonečná objetí a kojenci

8. června 2017 v 19:50 | Elwin Smaragdová |  Deníčkoidní věci
Jsem v tom divném věku, kdy spolužačkám a vzdáleným kamarádkám k dětem gratulujute. Jsem ve věku, kdy se mě i lidi ptají, kdy si založím rodinu. Jsem v neskutečně dementním věku a neumím to s dětmi, ani trochu. Ale jako reálně ani trochu. Žila jsem v přesvědčení, že nejsem tak marná, ovšem prokázala jsem pravý opak.

V úterý jsem náhodou potkala spolužačku, o roky mladší, s téměř roční holčičkou. Ona je krásná a modelka, já jsem já. No ale to není pointa. Myslela jsem si, že to bude ok, protože její mimi shledávám aspoň vyloženě roztomilé a nejsem u jejích fotek ledovec. Jenže v reálním světě jsem se na ni jen dívala, usmívala se a nevěděla, co sakra dělat. Ale vůbec. Ono totiž já nemám ve svém okolí malé děti, nepřicházím s nimi do kontaktu a tak prostě nevím. Jenže to bylo mnohem horší. Napsala mi kamarádka z gymplu (o rok mladší, půlroční syn), že bychom se mohly vidět a jít do kina. No jakože asi jo, ovšem pak to přišlo. Co kdybychom se sešly dřív, abych si užila i jejího syna? Jako podívejte, já nemám proti malým dětem v zásadě nic, ale proč bych měla chtít vidět něčí dítě? Netrápí mě mateřské pudy, netikají mi biologické hodiny, nechci zakládat rodinu. Momentálně jsem dokonce ve fázi, kdy vlastní děti nechci vůbec. Tatáž slečna mi mimochodem do přání ke svátku nahrála video se synkem. Ehm... někdo nějaké vysvětlení? Nechci být zlá nebo ji urážet, jenom to nechápu.

Poslední týden ubezpečuju studenty napříč ročníky, že ty zkoušky/ státnice/ obhajoby dají. A učím se na vlastní. Zjišťuju stále intenzivněji, že mě baví a vlastně naplňuje být takovou tou kotvou, která pomůže, utěší a tak. Řečeno jednoduše - jsem ráda, když můžu pomoct. Ale začínám být vyčerpaná. Dneska jsem si dala zkoušku u docenta. Ježíši, kdybyste mě viděli. Já měla stresy jak před státnicema. Normálně jsem ráno myslela, že vyhodím snídani po cestě na vlak. A on ještě chudák dorazil o pár minut později, což pro mě bylo totální peklo. Po skoro hodině jsem odešla se splněným předmětem a hrozně se mi ulevilo. Následujících pár minut se mi hrozně klepaly ruce, nebyla jsem schopná ničeho a jenom dýchala. Ale dostala jsem za odměnu jedno příjemné dlouhé objetí. A byla chválená. Abych to vysvětlila - moc jsem u toho nebyla schopná mluvit, měla jsem v hubě jahodu. Ale šťastná jsem byla, to ne že ne. Připomnělo mi to tenhle komix. V dobrém.


Těším se na léto, na dlouhé dny ve společnosti skvělých lidí. Konečně se zas budu vídat s milou Lení a poctivě studovat angličtinku. A taky je tu spousta plánu s jedním třeštidlem. Upřímně, dovedla bych si představit, jak si na týden zalezu do postele s jistou slečnou, vypnu svět kolem a budu se vyhřívat v dlouhých objetích, umírat záchvaty smíchu a pubertálním šílením. Protože dlouhá objetí začínají ukazovat, jak moc mi chybí fyzická blízkost někoho, kdo by byl víc než jen kamarád. Ale zatím tu jsou ta objetí, kdy můžu zavřít oči a snít.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 8. června 2017 v 20:27 | Reagovat

Nemusíš na miminko spěchat, časem si k dětem třeba cestu najdeš, já to mám tak nějak podobně :-) Užívej si léto a sluníčko! :-)

2 padesatka padesatka | E-mail | Web | 8. června 2017 v 21:21 | Reagovat

...já bych to nehrotila, děti buď budou nebo nebudou... :-) ono mít je, zas není takový karneval...

3 Reina Sun Reina Sun | Web | 9. června 2017 v 0:20 | Reagovat

Je to na tobe. Bud k detem jeste dospejes nebo ne. Mit nebo nemit deti je jen a jen tva volba, nemusis mit deti,abys prozila naplnujici a stasny zivot :)

4 GVKB GVKB | E-mail | Web | 9. června 2017 v 4:22 | Reagovat

:-) Ano, musíme kapitalisty eliminovat, aby zde mohl kapitalismus fungovat:-)

Může fungovat kapitalismus, bez kapitalistů? Z dálky to vypadá, že kapitalismus nemůže fungovat bez kapitalistů, ale z blízka zjistíme, že kapitalismus bude bez kapitalistů fungovat dokonale. Kapitalismus je v krizi, díky sobeckým kapitalistům! Kdo je z blízka pravým kapitalistou? Pravým kapitalistou je lhář a zloděj! Nadbytek vzniká díky nedostatku, aby zde mohla být kapitalistická elita, tak zde musí být chudá dělnická třída, která je otrokem dluhů, a nemá žádnou naději na to, že se bude mít lépe.

Vše je zde jenom oceán složený z hologramů, ano vesmír a život to je jenom hologram, vědci už dokázali to, že hmota je jenom energie, tedy logicky je hmota inteligentní hologramem, který vytváří iluzi hmoty. Pokud něco fotografujete, tak na fotkách jsou hologramy, a váš fotoaparát nebo mobil je složen z hologramů. Jak vlastně zde vzniknul z opice člověk? Na to je mnoho teorií, a tím je zde i mnoho vědeckých konfliktů, mezi zastánci těchto teoretických modelů o vzniku člověka.

Vývoj u všeho je následkem experimentů, na tom se všichni shodneme, kdysi dávno navštívily naši planetu inteligentní hologramy z jiné planety ve vesmíru, a měli zde sex s opicemi, následkem byl vznik člověka, ostatně v Bibli je o tom zmínka, stačí pečlivě číst tuto knihu. Mimozemšťané to byli vojáci, co se zde ukryli před nepřátelskými mimozemskými vojáky, jelikož v této části vesmíru válka skončila, tak zde už nejsou mimozemští vojáci.

Odpovědí na otázku vesmíru a života je tedy to, že vše je inteligentní hologram, a realita je iluze vytvořená hologramy. Kapitalisté co zde mají moc a bohatství, jsou mimozemskými viry, co na nás sobecky parazitují, protože náš imunitní systém je díky degeneraci uboze zabezpečen, proti mimozemským virům. Podívejme se na prezidenty a ředitele vědecky zblízka, a porovnejme jejich myšlení a chování s mimozemskými viry, výsledkem bude konstatování, musíme kapitalisty eliminovat, aby zde mohl kapitalismus fungovat. :-)

5 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 9. června 2017 v 9:22 | Reagovat

Nabídka na užití si něčího dítěte je fakt zajímavá. :D Nicméně fakt je to asi jen o tom (pokud někdo neni zapřísáhlej nepřítel mimin), mít v blízkosti nějaký malý dítě. Já mám třeba skoro dvouletou sestřenku, ze začátku jsem vůbec netušila, co s ní dělat, ale taky jsem hodně rychle najela na vlnu, že se cpu tam, kde je ona, furt jsem jí chovala, uklidňovala, blba s ní, teď s ní běhám po zahradě, trháme kytky, hážeme míčky.. Ono víš co, od tý školy si u toho vždycky odpočinu. :D :D Ale taky si myslim, že mě to s ní tak baví z toho důvodu, že s ní jsem sice často, ale furt tak jako rekreačně, neni to full-time job. :-D
Ale jako fakt - pokud se domluvíš s kamarádkou na kině, asi to už od začátku vylučuje přítomnost dítěte, tak proč ho tam zkoušet ještě "cpát" no. A k videu ke svátku se ani radši nevyjadřuju teda. :D
Jinak gratuluju ke splněný zkoušce. Ty máš zase můj obdiv za to, že zvládáš nějakým způsobem vést a připravovat lidi a ještě k tomu makat na sobě!

6 Lilien Lilien | Web | 9. června 2017 v 11:13 | Reagovat

Lauro! Díky za tuhle větu „Momentálně jsem dokonce ve fázi, kdy vlastní děti nechci vůbec.“
Máti mě otravuje s vnoučatama i přes mou single fázi (jakože člověk by čekal, že po rozchodu ji to přejde, tak nic). Došla jsem do fáze, kdy jí odpovídám: „Třeba si teď najdu holku.“ Ona neví, že to myslím způlky vážně, ale stejně ji to vyděsí natolik, že dá pokoj. :D

Jo, taky bych s někým zalezla na týden do postele a vypla svět kolem...

7 Kateřina Kateřina | Web | 9. června 2017 v 11:49 | Reagovat

Já neustále hlídám dítě od ségry a je to docela solidní antikoncepce. Taky nespěchám a myslím, že o nic nepřicházím.

8 Sugr Sugr | E-mail | Web | 9. června 2017 v 17:58 | Reagovat

Moje milá Elwin,
znám jednu 31 letou slečnu, která to, že nikdy nechce haranta, natož muže, bere jako svou přednost a chlubí se s tím a je na to hrda. Kdo ví, zda to není nyní modní trend, takže..., netrap se s tím, pokud nechceš zůstat sama v životě bez dítěte, určitě se zadaří. ;-)

9 Marie Veronika Marie Veronika | Web | 10. června 2017 v 18:05 | Reagovat

Nojo, to jsou ty radosti toho nejlepšího věku - má to zkrátka i své odvrácené stránky. S úplně malinkými dětmi je to ale fakt těžké. Jó, když už je jim deset, to už si docela normálně pokecáš, ale rok? Taky jsem nad svými neteřemi a synovci v tomhle věku spíš krčila rameny.
Tak snad se z dlouhých objetí stane ona trvalá fyzická blízkost a třeba i z třeštidla někdo víc než kamarád (jestli jsem to tedy správně pochopila)!
PS: Ten komiks je geniální!! :-D

10 Elwin Elwin | E-mail | Web | 23. června 2017 v 19:29 | Reagovat

[1]: Jj, já vím :) tobě taky krásné léto! :)

[2]: Ne? Super :D všichni se tváří, jak bez toho nemůžeš žít :)

[3]: Vím o tom, jenom někteří lidé to nechápou ;)

[5]: Hele, to si říkám taky, že kdybych měla kolem sebe malý prcky, budu vědět aspoň něco málo :D jako odpočinek tomu zcela rozumím :D
Takže video je stále záhada :D
Hele, ale mě to fakt baví :) navíc jsou ti lidi chytří, takže je to fajn. Ok, teď mi psala slečna, která byla spíš líná a představovala si, že za ni všechno vyřeším, což se samozřejmě nekonalo :D

[6]: Je to nikdy nepřejde, chápeš :D vnoučata jsou stálicí :D ovšem vyzkouším tvoji taktiku!

[8]: Fakt? :) tak to je fajn. Jako já to vím, jenom jsou kolem lidi, kteří mají pocit, že pokud jsi sama a nemáš dítě, tak totálně mimo a nejsi šťastná :) ale děkuju :*

[9]: Žejo? Jak je to starší, tak už to dává smysl :D no nic.
POchopilas to výborně, ale moc to nevidím, tak mal sehen :) rozhodně je to sranda!
P.S.: obrázek je odkaz na instagram autorky se spoustou dalších geniálních obrázků :)

11 Jane Jane | Web | 27. června 2017 v 12:49 | Reagovat

Ach, jako bych četla o sobě! Většina mých známých už má nějaké to miminko, před svatbou anebo pár let po svatbě, anebo alespoň dlouholetý vztah, který směřuje k výše zmíněnému. Já jsem asi nikdy neměla mateřské sklony, a upřímně, když je někde kolem mě malé dítě... no, řekněme, že se chovám podivně :D ... Ačkoli nejsem stoprocentně proti tomu mít dítě, tak si zároveň myslím, že ne každý se narodil, aby byl matkou. To, že něco dělá většina národa ještě neznamená, že to je to správné pro každého... akorát když je člověk v menšině, tak se cítí jako exot :D ... A když pak slyší v noci vřískat sousedovic čtyřleté dítko, tak si řekne, však času je pořád dost :D ...

12 zmarsalkova zmarsalkova | E-mail | Web | 14. srpna 2017 v 16:04 | Reagovat

I takový jako ty můžou mít děti! A nebo taky nemusí. Nechci, aby to znělo divně, přeci jen když jsem na sebe už práskla, co jsem práskla... ale mě taky cizí děti nijak netankujou :D Ale prostě když najdeš toho správnýho chlapa, tak je přeci minimálně hrozně zajímavý zjistit, jaké bude spojení vás dvou :D Asi nejsem typická těhotná (nevím nic... co já si googluju, z toho by asi ostatní omdlévaly), a možná nebudu typická máma... ale typická přeci neznamená nejlepší, že :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama