Podivný listopad a dokonalý prosinec

21. prosince 2019 v 18:06 | Elwin Smaragdová |  Deníčkoidní věci
Jak už to tak bývá, některé měsíce jsou prostě skvělé a jiné by člověk nejraději úplně zrušil. A je úplně jedno, jak moc se snažíte, prostě je to někdy o ničem.


První měsíc ve Vídni byl vlastně dokonalý, takže jsem se na listopad dost těšila. Jednak mám tenhle měsíc ráda, líbí se mi ranní mlhy a vůbec to vlhké počasí, kdy vzduch voní tlejícím listím. Těšila jsem se na pozvolna přicházející vánoční atmosféru, jenže místo toho jsem byla... divná. Neustále bez energie a vyčerpaná, vstát z postele se dalo považovat za každodenní největší úspěch. Na disertaci jsem prakticky nesáhla, nic se mi nedařilo a nutno dodat, že jistá e-mailová komunikace taky trochu vázla. Dokonce na tolik, že jsem vztekle zahlásila, že tohle nemám zapotřebí a nazdar! Ooo, jak jsem se spletla a svoje nazdar o týden později změnila.
Listopad ale přinesl i dobré věci. Přijeli za mnou na návštěvu rodiče a moc se jim ve Vídni líbilo. Takhle, to není až tak podivné, protože je to nádherné město. Roztomilé ale bylo, že mě poprvé slyšeli tak nějak fungovat v němčině a oba se dojetím rozbrečeli. Maminka tak hezky oslavila narozeniny a dokonce se jim návštěva líbila tolik, že přijedou znovu, až bude tepleji, abychom mohli do zoo na pandy! Konec listopadu byl ve znamení Vegan festu, na který jsem si zcela neplánovaně koupila lístek. Moje cesta k veganství je vtipná, reálně jsem si řekla, že to zkusím a ono to zafungovalo. Konec příběhu :D na druhou stranu potkat se s lidmi, kteří se takhle stravují už nějaké roky, poznat jejich příběhy a ochutnat spoustu dobrot, to je věc jiná a víkend jsem si děsně užila. V sobotu večer bylo promítání filmu The Game Changers za účasti Patrika Baboumiana, který drží několik světových rekordů v přenášení těžké váhy. Moc milý, laskavý a přátelský. Jak kamarádka poznamenala, má pracky jak víka od popelnice. V neděli jsem pak poprvé slyšela někoho mluvit o temné černé díře uprostřed vašeho hrudníku. A zjistila, že v tom nejsem sama. Že tyhle pocity má víc lidí, což... řekněme si na rovinu, byla velká úleva, takže jsem dotyčnému poděkovala. Koneckonců jsem se s tou hnusnou dírou potýkala několik týdnů.


neuvěřitelně milí kluci z Vegan ist ungesund

A pak přišel prosinec. Do Vídně přijela Eliška s přítelem a já byla nadšená, že jsem zase potkala někoho z blogu. Vtipná návštěva Albertiny, strávili jsme spolu pár hodin, které utekly jako mávnutím kouzelného proutku. Několik rán sněžilo a já začala znovu dýchat. Znovu běhat. Znovu mít pocit, že žiju. Potom přišel e-mail s pozváním na punč a já zjistila, že jsem ztracená. Ah, kdybych jen tušila, o kolik horší to ještě bude. Na vánoční párty dorazil pozdě, ale okamžitě zamířil ke mně a obejmul mě, omlouval se za pracovní vytížení. Hezky jsme si nahrávali o krásné angličtině (jeho) a o kráse (mé). Bylo nesmírně osvěžující být zase jednou ve společnosti někoho, kdo se umí chovat, automaticky vám donese pití, nabízí jídlo... jako dva magnety celý večer. Padlo cosi o Izraeli, něco málo o rodičích a přiliš brzo přišlo rozloučení s dalším obejmutím a vzdušným polibkem. Já, která málokdy neví, co dělat, jen stála a dívala se za ním. Momentálně odhodlaná dát tomuhle něčemu, tak roztomilému a zajímavému, šanci a veškerý potřebný čas.
Vánoční Vídeň mi denně vykouzlila úsměv na tváři, připadala jsem si jako v pohádce a s nejlepší kamarádkou jsme začaly praktikovat dopolední alkoholismus, kdy nebyly trhy ještě plné turistů. Zašly na film, oslavily moje narozeniny a Vánoce. Sžily jsme se, sešly a je to jako konstantní dovolená.A teď, na dva týdny doma, přemýšlím, jestli se mi to všechno jen nezdálo. Prosinec byl a je krásný. Jsem děsně zvědavá, s čím přijde leden.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 21. prosince 2019 v 18:41 | Reagovat

Pro mě byl letošní listopad noční můrou, nejspíš za to mohlo počasí, které na mě má velký vliv, jak jsem zjistila. Bezdůvodně jsem chtěla být jen někde zalezlá v rohu a co nejdál od lidí. Naštěstí s nastupujícím prosincem s vše obrátilo, ona samotná vánoční atmosféra člověku převrátí všecky myšlenky :).

2 Elwin Elwin | E-mail | Web | 21. prosince 2019 v 18:47 | Reagovat

[1]: To mě mrzí :( někdy je to fakt šílené, nedá se s tím nic dělat a člověk to musí jen přežít... ale jsem ráda, že je to už lepší! :) tak na lepší zítřky :)))

3 Marie Veronika Marie Veronika | Web | 23. prosince 2019 v 11:28 | Reagovat

Něco roztomilého a zajímavého si jistě šanci a čas zaslouží a já moc držím palce, aby to přerostlo v něco velkého a krásného :-) A co se listopadu týče... já nevím. Asi by všem pomohlo, kdyby přestali předstírat, že jsou pořád v pohodě. Všechno to jenom zhoršuje. Vždyť jak píšeš, kolikrát stačí jenom slyšet, že někdo druhý prožívá nebo někdy prožil něco podobného... je každopádně moc dobře, že prosinec věci napravil - a já ti přeju překrásné Vánoce, které tomu dokonalému měsíci dodají tu poslední třpytku, která mu chyběla :-)

4 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 26. prosince 2019 v 21:15 | Reagovat

Z návštěvy a ze setkání jsem byla moc nadšená i já! <3  Jsem moc ráda, že prosinec vyrovnal ty negativní listopadový pocity. A doufám, že leden přinese nějaký další nový okamžiky, nynyny!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama